Чи можуть люди з інвалідністю виграти в суді справу щодо дискримінації з боку банку?

3 грудня о 14:30 у Києві відбудеться прес-конференція, присвячена прецедентній справі (харків’янин переміг у суді банк, який відмовився надати йому кредит лише через інвалідність)

3 грудня о 14:30 у Києві (ІА “Українські новини”, вул. Еспланадна, 20) відбудеться прес-конференція, присвячена прецедентній справі (харків’янин переміг у суді банк, який відмовився надати йому кредит лише через інвалідність). Захід проводить Коаліція з протидії дискримінації в Україні за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Правозахисники стверджують: це перше в Україні рішення, в якому суд визнав відмову банку дискримінаційною щодо людини з інвалідністю. Таким чином, українські служителі Феміди продемонстрували, що боротися з дискримінацією потрібно, адже вигравати такі справи можливо.

Учасники прес-конференції:
· Олег Лепетюк, голова Харківської асоціації незрячих юристів;
· Денис Петров, постраждалий від дискримінації в банку;
· Марія Ясеновська, президент ХОФ “Громадська Альтернатива”, експерт Коаліції з протидії дискримінації;
· Тетяна Печончик, голова Центру інформації про права людини.

До участі також запрошено представників Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

3 грудня відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю.

Контакти:
Центр інформації про права людини
Марина Говорухіна
050 612 00 20

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: