Чи діють в Україні європейські стандарти дотримання прав пацієнтів?

28 травня о 10:30 у Києві відбудеться презентація Звіту про проведення другого етапу європейських досліджень дотримання прав пацієнтів в Україні з застосуванням європейських стандартів

28 травня о 10:30 у Києві, в інформагенції “УНІАН” (вул. Хрещатик, 4), відбудеться презентація Звіту про проведення другого етапу європейських досліджень дотримання прав пацієнтів в Україні з застосуванням європейських стандартів. Дослідження виконали Лікарська асоціація Миколаївського регіону та Південний Український центр із прав громадян в охороні здоров’я за участю італійської організації “Active Citizenship Network” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

На питання журналістів відповідатимуть:
– Віктор Глуховський, директор Південного Українського центру з прав громадян в охороні здоров’я;
– Семен Глузман, президент Асоціації психіатрів України, член Громадської гуманітарної ради при Президентові України;
– Геннадій Слабкий, директор Українського інституту стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров’я;
– Олександр Ангелов, керівник юридичного бюро Південного Українського центру з прав громадян в охороні здоров’я;
– Андрій Гук, голова правління ГО ”Ініціативи в громадській охороні здоров’я”, голова Громадської ради при Держслужбі з питань протидії ВІЛ-СНІДу й іншим соціально небезпечним захворюванням;
– Ірина Сенюта, директор видавництва ЛОБФ “Медицина й право”, член Дорадчої ради при Комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров’я.

У 2011-2012 роках в Україні виконано програму досліджень на відповідність стандартам ЄС по правах пацієнтів у рамках другого етапу подібних досліджень, які було проведено в ЄС у 2005-2007 роках. Україна є першою країною поза межами ЄС, у якій було продовжено ці дослідження.

Головною метою цієї роботи в Україні стало прагнення впровадити практику громадського аудиту у сфері охорони здоров’я та застосувати сучасні методи оцінки системи охорони здоров’я, використовуючи індикатори й методи, розроблені на основі стандартів Європейської хартії прав пацієнтів.

Південний Український центр із прав громадян в охороні здоров’я
medpravo_org@mail.ru

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: