Чернівецька профспілка прагне зупинити дискримінацію трудових прав людей старшого віку

29 вересня 2010 року у прес-клубі Конфедерація профспілок недержавного сектору економіки Чернівецької області презентувала соціальний проект «Право на працю!».

Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження», його загальний бюджет складає 38 500 грн., з них фінансування від МФВ – 26 000 грн., власний внесок Конфедерації – 12 500 грн. , термін його виконання – до травня 2011 року.

Як повідомила журналістам голова обласної ради Конфедерації Лідія Анциперова, вперше на Буковині розробником та виконавцем проекту, що підтриманий Міжнародним фондом «Відродження», виступає профспілкова організація, яка згуртувала для його виконання фахівців, експертів та практиків, які представляють органи влади, громадські організації, науковців.

Проблема, на вирішення якої спрямований проект, також певним чином незвична. Хоча вона існує давно та зачіпає багато людей, але громадська увага донині не була привернена до неї. Це проблема дискримінації трудових прав громадян за віковою ознакою. І мова цього разу іде не про молодь, що вже звично, а про кожного третього працездатного громадянина – про тих, кому за 45. Ця проблема, особливо в умовах актуалізації питання підвищення пенсійного віку в Україні, стає дедалі важливішою.

Основні заходи проекту – проведення тематичних прес-конференцій, круглих столів, інформаційних та правозахисних кампаній, проведення «Ярмарок вакансій» для людей старшого віку, який планується зробити щорічним. Проектантами будуть розроблені та направлені пропозиції депутатам Верховної Ради України щодо внесення змін до законодавства у сфері трудових відносин.

Численні запитання присутніх журналістів свідчили не тільки про актуальність проблеми, а також про те, що пані Анциперова проявила нетипову для Буковинських профспілок активність у захисті законних прав найманих працівників та відкритість щодо діяльності очолюваною нею Конфедерації профспілок.

Даний захід проводиться в рамках проекту «Право на працю!», що реалізується Конфедерацією профспілок недержавного сектору економіки Чернівецької області в рамках програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» (МФВ)

Джерело: Конфедерація профспілок недержавного сектору економіки Чернівецької області

Контакти: Чернівці, 58000, вул. Поповича, 2, 4 поверх, каб. 19, тел.: (0372) 57-41-18; 57-30-34, kpnse_cv@bigmir.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: