Чернігівська обладміністрація вимагатиме розсекретити генплани міст

Управління містобудування й архітектури Чернігівської ОДА готує запити до проектних інститутів із вимогою зняти грифи “Для службового користування” (ДСК) з генпланів чернігівських міст

Чернігівська обладміністрація вимагатиме від проектних інститутів розсекретити генплани міст області. Про це повідомило управління містобудування й архітектури Чернігівської ОДА у відповідь на звернення Чернігівського громадського комітету захисту прав людини стосовно недоступності генпланів для громадян. Моніторинг доступності генпланів координує Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За інформацією керівництва управління, грифи обмеження доступу до генпланів ставили спеціалізовані інститути – розробники документів, тому й зняти їх мають саме ці організації. Управління готує запити до проектних інститутів із вимогою зняти грифи “Для службового користування” (ДСК) з генпланів чернігівських міст.

“Упевнений, що проектні інститути мають швидко переглянути грифи обмеження доступу на генпланах. Тепер для цього немає жодних законодавчих перешкод. Отже, вірю, що протиправне свавільне приховування генпланів від жителів Чернігівщини завершиться вже в найближчі місяці”, – коментує ситуацію виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов.

Нагадаємо, 16 вересня Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ скасувало гриф “Для службового користування” на великомасштабних картах і планах міст.

Контакти:
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Віктор Тарасов
(0462) 625 381
protection.ua@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: