Через відсутність державної підтримки українські вчені змушені самостійно шукати гроші на дослідження

Науковці скаржаться, що держава не надає фінансової підтримки науковим розробкам і інноваціям, тому українські вчені та розробники вимушені шукати гроші для своїх досліджень самостійно

Держава не надає фінансової підтримки науковим розробкам і інноваціям, тому українські вчені та розробники вимушені шукати гроші для своїх досліджень самостійно. Про це заявили учасники прес-конференції “Українські інновації: чи можливий старт у 2011 році?”, яка відбулася 23 червня в Києві за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Україна не може витримувати темпу сучасного розвитку наукових досліджень і працювати в кооперації з провідними гравцями європейського та світового інноваційного поля через необізнаність більшості українських науковців із можливостями, які надають міжнародні програми підтримки наукових досліджень, вважають фахівці. “Українські вчені поки що не вміють відповідати потребам великого бізнесу чи вимогам грантодавців. Водночас вони можуть скористатися європейськими механізмами залучення учених і розробників до співпраці з бізнесом, зокрема Міжнародною інноваційною науково-технічною програмою “Eureka”, яка дозволяє знайти партнерів або запропонувати свою частку в проекті”, – зазначив Національний координатор проектів “Eureka” в Україні Петро Смертенко.

За словами учасників прес-конференції, старт українських інновацій можливий уже найближчим часом за двох умов. По-перше, держава має фінансово підтримувати наукові проекти та дослідження. По-друге, українські вчені та розробники повинні брати участь у міжнародних і європейських програмах, які дають можливість фінансувати науковий пошук за рахунок грантів.

Як зауважив директор Міжрегіонального центру з інвестицій та розвитку Володимир Нікітченко, для більш ефективного фінансування інноваційних ідей необхідно синхронізувати українське законодавство з європейським.

На думку експертів, завдяки залученню міжнародних донорів обсяг українських фінансових програм підтримки науки може подвоїтися й сягнути 1,4% валового внутрішнього продукту України.

Про те, як українським науковцям ефективно використовувати можливості національних і міжнародних програм підтримки науки, йтиметься на Міжнародному науково-практичному семінар/Workshop “Гармонізація та синхронізація європейських та українських інноваційних програм”, який пройде 30 червня в Києві.

Контакти: програма “Eureka” в Україні, 067 946 19 14, eureka.workshop.2011@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: