Через співпрацю з органами місцевого самоврядування до вирішення правових проблем громади

Елла Петренко, активістка Білозерського районного осередку ХОМГО "Молодіжний центр регіонального розвитку", опублікувала статтю про роботу Центру правової інформації та консультацій у Білозерському районі на Херсонщині

Елла Петренко, активістка Білозерського районного осередку ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку”, опублікувала статтю про роботу Центру правової інформації та консультацій у Білозерському районі на Херсонщині. Діяльність Центру підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Через співпрацю з органами місцевого самоврядування до вирішення правових проблем громади
Елла Петренко

Згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу» органи місцевого самоврядування повинні забезпечити населення первинною правовою допомогою за рахунок місцевих бюджетів. Для виконання цього завдання органи місцевого самоврядування можуть або створити комунальну установу, або залучити суб’єктів приватного права до надання безоплатної первинної правової допомоги (далі – БППД) через проведення відкритого конкурсу. У зв’язку з постійним дефіцитом бюджетних коштів, влада змушена шукати «економний» варіант, яким може бути співпраця з громадськими організаціями.

Центр правової інформації та консультації в Білозерському районі, який працює при БРО ХОМГО «Молодіжний центр регіонального розвитку», з 2010 року у своїй роботі тісно взаємодіє з сільськими радами району. Спеціалісти сільських рад стали одними з перших клієнтів Центру – вони просили допомоги у роз’ясненні нормативно-правових документів, разом з юристом складали позовні заяви, проводили спільні консультації громадян з земельних, житлових та соціальних питань. Завдяки цьому правова допомога стала доступною сільським жителям району. За цей період більше 3000 сільських мешканців вже отримали можливість захистити свої законні права, скориставшись безоплатною допомогою юриста. Про необхідність та важливість роботи в цьому напрямку свідчить постійний попит на правову допомогу, особливо у великих громадах – селищі Білозерка (11 тис.жителів) та селі Станіслав (5 тис.жителів).

Тому не дивно, що саме Білозерська селищна рада та Станіславська сільська рада були обрані пілотними та виступили партнерами Центру у проекті «Розбудова системи первинної безоплатної правової допомоги в смт.Білозерка та с.Станіслав Білозерського району Херсонської області» за підтримки МФ «Відродження».

Одне з основних завдань даного проекту – це залучити органи місцевого самоврядування до співпраці з Центром для надання безоплатної первинної правової допомоги (БППД) в громадах, які входять до складу Білозерської селищної ради та Станіславської сільської ради Білозерського району. Ми вже маємо підтримку з боку селищного та сільського голови, які висловили свою готовність працювати над вирішенням питання розбудови та фінансування надання БППД в своїх громадах. В рамках проекту ми плануємо створити у цих громадах системи надання БППД шляхом залучення суб’єктів приватного права через проведення відкритого конкурсу. Для цього буде зініційовано створення робочих груп за участі депутатів місцевих рад та представників громади, які разом з працівниками Центру працюватимуть над розробкою пакету необхідних документів для впровадження системи БППД у 2014р. – проекти програми, рішень, процедурних документів тощо.
 
В рамках даного проекту Центр продовжуватиме свою роботу в наданні БППД – це стаціонарна в смт.Білозерка та виїзні в с.Станіслав громадські приймальні для надання необхідної правової інформації та консультацій громадянам, забезпечення роз’яснення законодавства та повноважень різних гілок влади, надання допомоги у складанні документів.

Контакти:
Білозерський районний осередок
ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку”
(05547) 33 768
mcrr-bilozerka@i.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: