З ініціативи Джорджа Сороса Міжнародний фонд «Відродження» підтримав BrainBasket

«Технологічна Нація» надасть можливість українцям вивчити безкоштовно основи програмування на базі 100 бібліотек по всій Україні за програмами провідних технічних університетів світу за методологією «blended learning»

BrainBasket Foundation – це 309 волонтерів, 37 навчальних закладів, 61 компаній-партнерів. Команда українських ІТ-компаній зібралася у квітні 2014, аби створити свою організацію.  Створюючи вони керувалися тим, що Україна зазвичай асоціювалась з усталеною виразом «світа житниця»(breadbasket), але зараз, окрім потужного агросектору, в України є можливість стати ще й глобальним «інтелектуальним кошиком» (brainbasket), що експортує результати інтелектуальної праці наших ІТ-спеціалістів. Тоді ініціативна група ІТшників разом із представниками Міністерства економіки України та КМДА вирішили, що Фонд BrainBasket буде займатися розвитком освітнього ринку у сфері ІТ-технологій та зможе дати поштовх освітній екосистемі.

За два роки свого існування команда Фонду BrainBasket зреалізувала декілька вдалих проектів:

  • School Boost – проект, спрямований на підвищення якості навчання інформатиці та популяризації IТ-професій в загальноосвітніх школах.
  • BrainBasket Talks – серія регулярних зустрічей з провідними представниками ІТ-галузі на найбільш актуальні теми (тренди, освіта, історії успіху, тощо).
  • Coding for Future – соціальний освітній проект, покликаний допомогти людям, постраждалим від військових дій на Сході України, адаптуватися до нових життєвих умов та швидше соціалізуватись.

«Команда BrainBasket – це молоді й дуже прогресивні люди. Вони реалізують освітні проекти у сфері, яка глобально розвивається найшвидше. Я вірю у можливості класичної академічної освіти, але синтез науки і практичної сфери ІТ відкриває майбутнє для нашої країни, як і для всього людства», – коментує роботу організації Євген Бистицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження».

BrainBasket запустив амбітний проект Technology Nation – всеукраїнська ініціатива з безкоштовного навчання основам програмування. «Технологічна Нація» має високу мету – сприяння розвитку економіки України шляхом безкоштовного навчання українців основам програмування за курсами провідних технічних університетів світу, а також сприяння подальшого працевлаштування випускників курсів на посади спеціалістів в ІТ в Україні.

Аудиторія, на яку спрямований проект, переважно дорослі люди, віком 22+, які живуть у великих та малих містах України, мають базові навички володіння комп’ютером та рівень володіння англійською – «intermediate» і вище. Мають бажання змінити свою професію та перейти в сферу інформаційних технологій. Також, кожна навчальна група в рамках проекту матиме квоту для одного ветерана АТО. Таким чином проект зокрема допоможе навчанню осіб, які потребують особливої уваги, соціального включення та початку нового життя зі стабільною роботою. В рамках проекту команда буде прагнути дотримуватися гендерного балансу в кожному класі, з метою залучення більшої кількості жінок в ІТ. 

Дрордж Сорос, відомий філантроп, засновник Міжнародного фонду «Відродження», вже багато років підтримує проекти, які змінюють світ загалом і Україну зокрема на краще через систему інституцій Open Society Foundations, і цей проект має всі шанси стати саме таким. Адже «Технологічна Нація» надасть можливість українцям вивчити безкоштовно основи програмування на базі 100 бібліотек по всій Україні за програмами провідних технічних університетів світу за методологією «blended learning» (онлайн курси + регулярні практичні класи з досвідченими програмістами). А це в свою чергу, дасть шанс змінити роботу на більш стабільну та високооплачувану. І, можливо, навіть заповнити прогнозовану нестачу ІТ-спеціалістів до кінця 2020 року для всіх індустрій України. Станом на квітень BrainBasket вже отримали більше 25 000 заявок на участь у програмі. Проект розраховано на 4 роки, і забезпечує збалансоване географічне охоплення всієї країни, тому він передбачає значні людські, фінансові та технічні ресурси.

Тому МФВ вирішив підтримати частково цей проект у компоненті, який включає доукомплектацію та повномасштабне функціонування 25 навчальних хабів у найбільших містах країни, де вже нині зафіксовано найбільший попит на навчальні курси в сфері ІТ. В рамках проекту у кожному з 25 хабів буде проведено навчання для 6 груп, тривалістю 4-місяці, на які буде зараховано 3000 осіб.

Більше того, в рамках проекту буде доопрацьовано навчальну програму та буде введено блок по роботі з даними під назвою «моделювання даних». Випускники таких курсів зможуть працювати на нині актуальному та стрімко зростаючому напрямку в Україні «big data» як у державних, так і приватних структурах.

«Ми дуже вдячні та раді такій підтримці Джорджа Сороса. Його внесок у розбудову відкритого та розвиненого суспульства України сьогодні справді важко переоцiнити», – зазначив директор Фонду BrainBasket Володимир Люлька. «Розуміння значенння IT-галузі в економіці країни свідчить про чітке бачення пана Сороса важливості розвитку освіти в сфері інформаційних технологій», – додав він.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: