Боротьба за генплан Одеси: відеоролик

Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” спільно з телеканалом “Новая Одесса” підготували відеоролик “Генеральний протест м. Одеси: ніхто, крім нас”, присвячений перипетіям довкола генплану міста

Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” спільно з телеканалом “Новая Одесса” підготували відеоролик “Генеральний протест м. Одеси: ніхто, крім нас”, присвячений перипетіям довкола генплану міста. Ролик створено за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

У ролику висвітлено успішний досвід протесту одеситів проти ухвалення генерального плану.

Громадський рух “Генеральний протест”, що об’єднав активістів громадських і політичних організацій, не допустив прийняття у 2013 році генерального плану Одеси, який, за словами ініціаторів руху, передбачав знищення екологічного та культурно-архітектурного обличчя міста. У результаті цілого комплексу заходів (громадські слухання, багатотисячні колективні звернення, вплив на депутатський корпус міської ради та народних депутатів, масові мирні акції, флешмоби, перекриття вулиць тощо), потужної інформаційної кампанії та підтримки багатьох місцевих ЗМІ було створено спільну погоджувальну комісію та досягнуто значних успіхів у доопрацюванні генерального плану. Зокрема, заборонено забудову прибережних схилів, збережено всі зелені зони, тролейбусні та трамвайні маршрути, автостоянки й гаражні кооперативи, передбачено розвиток велоінфраструктури. За словами активістів, хоча питання з ухваленням генплану Одеси ще не закрито, “Генеральний протест” змусив владу рахуватися з позицією мешканців.

 Контакти:
Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(048) 716 40 18
odesakvu@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: