Близько 200 тисяч громадян України не мають змоги віддати своїх дітей до школи

24 червня о 10.00 у приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (вул. Інститутська, 21/8) відбудеться прес-брифінг на тему: «Близько 200 тисяч громадян України ромського походження не мають змоги віддати своїх дітей до школи».

24 червня о 10.00 у приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (вул. Інститутська, 21/8) відбудеться прес-брифінг на тему: «Близько 200 тисяч громадян України ромського походження не мають змоги віддати своїх дітей до школи».

За державною статистикою зараз в країні нараховується трохи більше 47 тисяч представників ромської народності. За даними громадських організацій їх чисельність становить від 250 до 400 тисяч.

В 2013 році держава офіційно взяла на себе офіційне зобов’язання інтегрувати ромів в українське суспільство. Та чи є позитивні зрушення?  Настав час підводити підсумки.

  • Чому ромські діти не мають змоги ходити до школи?
  • Яким державним органам роми довіряють, а яких бояться?
  • Чому понад 200 тис. громадян України, які належать до ромської національної спільноти досі не мають належного доступу до медицини, освіти та працевлаштування?
  • Як ведеться робота з ромами-переселенцями з зони АТО?

Ці та інші питання піднімуть представники ромських громадських організацій, які провели ґрунтовний моніторинг виконання державою політики щодо ромів та розробили конкретні рекомендації щодо покращення ситуації.  

Спікери:

  • Володимир Кондур, громадська організація «Правозахисний ромський центр», м. Одеса
  • Мирослав Горват, громадська організація «Романі черхень» («Ромська зірка»), м. Ужгород
  • Наталя Козир, Благодійний Фонд «Розвиток», м. Мукачево

Після прес-брифінгу відбудеться презентація звіту моніторингу виконання Плану Заходів Стратегії соціального захисту і інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство, обговорення результатів дослідження та рекомендацій неурядових організацій із вдосконалення реалізації державної політики щодо ромів. У заході візьмуть участь представники неурядових організацій, які проводили моніторинг, міжнародних організацій, посольств та органів державної влади.

Захід відбудеться за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у партнерстві з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і Європейським Центром з Прав Ромів (Будапешт).

Контакти: Мар‘яна Магомедова, асистент Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження» roma@irf.ua, 044 461 95 00

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: