Біржа Pro Bono відкрита для співпраці з громадськими організаціями

Українська Біржа Pro Bono (www.pro-bono.in.ua) заснована з метою налагодження зв’язків між особами, що потребують правової допомоги та представниками юридичного бізнесу, які безкоштовно надають таку допомогу. Варто зазначити, що українська Біржа Pro Bono не надає безпосередньо юридичні консультації та не є суб’єктом надання правової допомоги, а виступає провайдером професійних юридичних послуг.

Українська Біржа Pro Bono заснована з метою налагодження зв’язків між особами, що потребують правової допомоги та представниками юридичного бізнесу, які безкоштовно надають таку допомогу. Варто зазначити, що українська Біржа Pro Bono не надає безпосередньо юридичні консультації та не є суб’єктом надання правової допомоги, а виступає провайдером професійних юридичних послуг.

Засновниками Біржі Pro Bono є Українська фундація правової допомоги спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» та Представництва Європейського Союзу в Україні.

Практика Про Боно – соціальна благодійність професіоналів юридичної сфери зокрема. У той же час, у глобальному масштабі, практика надання послуг Про Боно є показником розвитку соціально зрілої та відповідальної країни, у якій не лише державна система надає професійну безоплатну правову допомогу, а й бізнес робить внесок у розвиток громадянського суспільства.

Що таке Pro Bono?

Pro Bono — юридичні послуги, які надаються добровільно і безоплатно представниками, для користі громади, особливо для тим особам, які не мають коштів для оплати цих послуг.

Хто є потенційними партнерами Pro Bono?

Партнерами Біржі Pro Bono є адвокати, юридичні фірми та юрисконсульти, що працюють в компаніях, які є частиною системи Pro Bono і пропонують послуги Pro Bono.

Хто отримує послуги Pro Bono?

Отримати допомогу Pro Bono можуть малозабезпечені громадяни або благодійні, неурядові та освітні організації в справах, що стосуються, в першу чергу, захисту прав осіб з обмеженими фінансовими можливостями.

Послуги Pro Bono є доступними для організацій, які працюють у певній територіальній громаді або будь-якій неприбутковій установі, що потребує правових послуг.

Допомога надається з різних юридичних питань (за винятком питань кримінального права): реєстрації або перереєстрації НУО, оподаткування, трудових і договірних відносин, інтелектуальної власності та справ, пов’язаних з орендою та власністю, а також у будь-яких інших сферах, де потрібні юридичні знання. Фахівці приватних юридичних фірм можуть також допомогти в проведенні правових досліджень та складанні документів — тобто там, де їх досвід може бути найбільш ефективно використаний.

Біржа Pro Bono є відкритою для налагодження партнерства із неурядовими громадськими організаціями, які є незалежними у своїй діяльності, працюють з темами захисту прав людини та суспільних інтересів.

До Біржі Pro Bono може звернутися:

  • неурядова організація, якій необхідна юридична допомога;
  • організація, в якої є юридичний відділ (служба) та яка хоче стати Учасником Біржі Pro Bono;

Які функції офісу Біржі Pro Bono?

Функції офісу Біржі Pro Bono здійснює Українська фундація правової допомоги (далі — Фундація) та виступає від її імені як юридична особа, самостійний суб’єкт відносин.

В наступному році ми плануємо залучити до Біржі Pro Bono нових координаторів. На сьогодні Біржа представлена у Львівській, Волинській, Одеській, Миколаївській, Херсонській та Полтавській областях. В областях працюють координатори з метою налагодження ефективної комунікації з питань надання правової допомоги на умовах Pro Bono. Регіональні координатори співпрацюють з адвокатами, компаніями, заявниками та сприяють розвитку культури Pro Bono в своїй області.

Як отримати допомогу Pro Bono?

Для того, щоб отримати допомогу Pro Bono або стати партнером української Біржі Pro Bono можна:

  • Заповнити заявку на сайті Біржі Pro Bono (pro-bono.in.ua):

Заявка на отримання правової допомоги

Анкета Учасника Біржі Pro Bono

  • Отримати консультацію щодо заповнення заявки за тел.: +38 (044) 36138 33

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: