Більшість українців вважають, що запроваджувати ринок землі слід через референдум

60,7% українців переконані, що питання про запровадження вільного ринку сільськогосподарських земель має бути винесено на референдум

60,7% українців переконані, що питання про запровадження вільного ринку сільськогосподарських земель має бути винесено на референдум. Про це свідчать результати опитування, яке провів Центр Разумкова за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

За інформацією видання ZN.UA, 43,8% опитаних висловилися б проти запровадження ринку землі. У цілому негативно до цього питання ставляться 39,8% громадян. Прихильників референдуму та противників запровадження ринку землі найбільше серед мешканців села.

За негайне запровадження купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення без обмежень висловилися тільки 6% опитаних (у тому числі 2% – за продаж землі й іноземцям).

Частина громадян (35%) повідомила, що загалом ставиться до купівлі-продажу землі позитивно, але за наявності й дотримання двох передумов: тільки після “створення нормативно-правової бази в повному обсязі” (29%) або “формування в Україні широкої верстви заможних громадян” (6%).

16% опитаних не змогли визначитися. Ще 2% мають свої уявлення, які не увійшли в рамки запропонованих варіантів відповідей.

Опитування було проведено з 28 січня до 2 лютого в усіх регіонах України. Опитано 2005 респондентів віком після 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%. Проведено п’ять фокус-груп: дві з фермерами (у Дніпропетровській і Львівській областях), три – з власниками паїв (у тих самих областях, а також в АР Крим).

Як Ви ставитися до можливості купівліпродажу землі сільськогосподарського призначення? (Дайте один вариант відповіді)

 

Місто

Село

Усі опитані

1.     Повністю негативно

38,3

43,2

39,8

2.     В цілому позитивно, але лише після створення необхідної нормативно-правової бази в повному обсязі

29,0

30,6

29,4

3.     В цілому позитивно, але лише після формування в Україні широкого прошарку заможних громадян

6,3

4,8

5,9

4.     Купівля-продаж землі має бути запроваджена негайно і без обмежень для фізичних та юридичних осіб України

4,8

3,5

4,4

5.     Купівля-продаж землі має бути запроваджена негайно і без обмежень для будь-яких осіб, в тому числі й для іноземців

2,4

1,0

1,9

6.     Інше

2,9

1,4

2,5

7.     Важко відповісти

16,4

15,5

16,1

Центр Разумкова
(044) 201 11 98

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: