Більшість українців не протестуватимуть проти запровадження ринку землі

Якщо Верховна Рада запровадить вільний ринок землі, то більшість українців, незважаючи на те, що вони проти цього, не вийдуть на жодні масові протести

Якщо Верховна Рада запровадить вільний ринок землі, то більшість українців, незважаючи на те, що вони проти цього, не вдаватимуться до масових протестів. Про це свідчать результати опитування, яке провів Центр Разумкова за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

“Ми не віримо в себе. Зі згаданих вище 51% противників вільного ринку землі майже три чверті (64%) пальцем не поворухнуть, оскільки не вірять, що “протести й моя участь у них будуть мати якийсь результат“. Ще 14% вважають, що в їхньому місті чи селі “ніяких протестних акцій, до яких можна було би приєднатися, не буде“. 7% відверто сказали, що побоюються репресій із боку влади”, – прокоментувала результати директор соціологічних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна, яку цитує ZN.UA.

Згідно з соцопитуванням, 20% противників ринку землі будуть збирати підписи під петиціями, по 8% можуть узяти участь або в діяльності громадських організацій та/або партій, що виступають проти зазначеного ринку, або в санкціонованих мітингах і демонстраціях.

Близько 7% повідомили, що готові до пікетування органів влади, несанкціонованих мітингів і демонстрацій, перекриття доріг і вуличних безладів.

Нагадаємо, 60,7% українців переконані, що питання про запровадження вільного ринку сільськогосподарських земель має бути винесено на референдум.

Опитування було проведено з 28 січня до 2 лютого в усіх регіонах України. Опитано 2005 респондентів віком після 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%. Проведено п’ять фокус-груп: дві з фермерами (у Дніпропетровській і Львівській областях), три – з власниками паїв (у тих самих областях, а також в АР Крим).

Центр Разумкова
(044) 201 11 98

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: