Більшість українських землевласників перебувають на межі виживання

На початок 2012 року 58,3% людей, які мають земельний пай або ділянку землі сільськогосподарського призначення, перебувають на межі виживання

На початок 2012 року 58,3% людей, які мають земельний пай або ділянку землі сільськогосподарського призначення, перебувають на межі виживання. Про це свідчать результати опитування, яке провів Центр Разумкова за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

За інформацією ZN.UA, 17,1% землевласників заявили, що ледь зводять кінці з кінцями, грошей не вистачає навіть на необхідні продукти, а 41,2% відзначили, що коштів вистачає тільки на харчування та купівлю необхідних недорогих речей. 33,5% власників паїв повідомили, що на життя їм вистачає, але купівля речей тривалого користування (телевізор, холодильник тощо) вже викликає труднощі.

6,4% землевласників сказали, що живуть забезпечено, щоправда, здійснити деяких великих покупок (як будинок, автомобіль тощо) поки не можуть. А кожен сотий власник полів (1%) заявив, що його сім’я може дозволити собі практично все, що захоче (в Україні в цілому таких набралося 0,5%).

48,1% власників полів зарахували себе до середнього класу (проти 53,7% по Україні), і майже стільки ж (46,9%) до нижчого (проти 39,7% по Україні). До вищого класу себе зарахували 0,4% респондентів (і землевласників, і в цілому по Україні). За останні 10 років цей показник в Україні стабільний.

Опитування було проведено з 28 січня до 2 лютого в усіх регіонах України. Опитано 2005 респондентів віком після 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%. Проведено п’ять фокус-груп: дві з фермерами (у Дніпропетровській і Львівській областях), три – з власниками паїв (у тих самих областях, а також в АР Крим).

Центр Разумкова
(044) 201 11 98

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: