Більшість мешканців села Денежникове готові долучитися до збереження школи

Більшість мешканців села Денежникове (Новоайдарський район Луганської області) готові долучатися до ініціатив, спрямованих на збереження місцевої школи. Про це свідчать результати опитування, яке провело Товариство сільських жінок “Акація”

Більшість мешканців села Денежникове (Новоайдарський район Луганської області) готові долучатися до ініціатив, спрямованих на збереження місцевої школи. Про це свідчать результати опитування, яке провело Товариство сільських жінок “Акація”. Кампанію за збереження малих шкіл координує Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Зі 104 опитаних жителів нашого села 37% вважають, що школі потрібно бути активнішою, понад 40% не до кінця влаштовує організація дозвілля школярів, 68% висловили побоювання щодо можливого закриття чи пониження ступеню навчального закладу”, – розповів сільський голова Денежникового Сергій Артьомов. “Радує, що опитування, яке ми проводили з 20 до 31 січня 2013 року, показало також бажання місцевих жителів брати активну участь у збереженні школи. Наприклад, понад 70% опитаних готові підтримати пропозицію про створення фонду школи, 80% – брати участь у благоустрої школи й села і 67% – підтримати рішення, що зниження ступеню чи закриття школи приймається тільки за результатами місцевого референдуму. Повні ж результати ми плануємо представити на зборах села в березні”, – додав він.

Активісти запропонували основні ідеї для збереження навчального закладу: відкриття навчально-виховного комплексу екологічного спрямування “Школа-сад”, створення повноцінного дитсадка на базі школи.

“Я відчула, як спільно можна вирішити будь-які проблеми школи та громади. Зрозуміла, що суспільно корисні справи не потребують великих фінансових витрат. Навчилася розуміти, що доля школи насамперед залежить від активності кожного жителя села та в сукупності – від активності всієї громади в цілому”, – зауважила голова батьківського комітету школи, депутат сільської ради Марина Шварєва.

Контакти:
Товариство сільських жінок “Акація”
Антоніна Бондаренко
050 044 57 09

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: