Більшість харків’ян незадоволені роботою місцевої міліції – результати опитування

8 вересня 2010 року у місті Харків відбулася прес-конференція, на якій було представлено результати опитування на тему “Громадська думка про діяльність міліції у м. Харків”, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експерта Харківського інституту соціальних досліджень, кандидата соціологічних наук Андрія Черноусова, було опитано 200 респондентів у 9 районах Харкова. Опитування проводилося методом випадкового відбору. Дану методику інститут не вигадував сам, а просто адаптував до українських реалій, спираючись на британсько-американський досвід проведення досліджень.

В опитуванні не було ніяких критеріїв, а до людей просто підходили і ставили низку питань. Наприклад, ”Наскільки добре ви оцінюєте роботу міліції?”, “Що ви відчуваєте, коли бачите співробітника міліції у формі?”, “Чи потрапляли ви протягом останнього року в ситуацію, в якій працівники міліції, на вашу думку, порушили ваші права, права близьких або недостатньо добре виконували свою роботу?”, тощо.

За результатами дослідження, 30,8% населення Харкова високо оцінили роботу правоохоронних органів, 44,7% – низько, а 25% опитаних не змогли відповісти на питання.

На думку дослідників, одним з важливих критеріїв оцінки ефективності є видимість, тобто присутність міліції. Тому респондентів запитували, чи знають вони свого дільничного інспектора міліції, де знаходиться районний відділ внутрішніх справ чи пункт дільничного, тощо. Цікаво, що 74% опитаних взагалі не знають свого дільничного. Хоча дільничний – це перша людина, з якою повинні контактувати громадяни у разі побутових конфліктів, суперечок із сусідами та різного роду хуліганства. Не знають мешканці міста і керівника районного відділу міліції (90% респондентів).

Що ж стосується недоліків міліції, то 45,6% опитуваних головними гріхами охоронців порядку вважають корупцію, хабарництво, бездіяльність, небажання захищати просту людину, безкарність. Сюди ж відносять також непрофесійність, жорстокість у поводженні із затриманим.

Результати опитування вийшли дещо суперечливими та неочікуваними. Зокрема, на думку Андрія Черноусова, негативна думка про міліцію формується стереотипно, через негативне висвітлення ЗМІ діяльності органів, через кінострічки, розповіді знайомих, а не через власний досвід людини.

Детальніше про методику, результати опитування, рекомендації, цікаві дані та факти, а також коментарі самих працівників правоохоронної служби читайте тут (рос.).

З відео та стенограмою з прес-конференції можна ознайомитися тут.

Контакти організації: Харківська міська громадська організація “Харківський інститут соціальних досліджень”, 61000, м. Харків, вул. Людвіга Свободи, 34, кв. 245,тел.(096) 364 – 87 – 14

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: