Більшість громадян невдоволені станом демократії в Україні

Більшість населення (55%) певні, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України

Більшість громадян України – 60% – невдоволені тим, як функціонує демократія в Україні (задоволені лише 28%). Про це свідчать результати опитування, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Євросоюзу.

Населення оцінює стан демократії в Україні у 4,73 бала за 10-бальною шкалою (або 2,6 бала за 5-бальною шкалою).

Більшість населення (55%) певні, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України. Тих, хто вважає, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний, значно менше – 19%, ще 14% виявляють байдужість до того, демократичний режим у країні чи ні (решта 13% свого ставлення не визначили). Підтримка демократії як найкращого устрою для України в опитуванні березня 2013 року була найвищою за весь час постановки цього запитання з травня 2004 року.

Більшість населення (54%) згодні з тим, що кілька сильних лідерів можуть зробити для країни більше, ніж усі закони й дискусії, не згодні з цим 24%. Проте абсолютна більшість громадян (77%) вважають, що такі “сильні лідери” повинні дотримуватися чинних законів, і лише 12% згодні з тим, що в окремих випадках в інтересах справи такі лідери можуть від законів і відступити. А “дозволяють” “сильним лідерам” порушувати закон лише 2,5% населення.

Загальнонаціональне опитування було проведено з 5 до 13 березня 2013 року. Польовий етап тривав із 6 до 12 березня 2013 року. Опитування проводилося в 109 населених пунктах (PSU) в усіх областях України й АР Крим. Методом інтерв’ю опитано 2037 респондентів за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Повні результати опитування

Контакти:
Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва
(044) 581 33 17
dif@dif.org.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: