Більше тисячі вінниччан відвідали «Містечко Шумана» в рамках святкування Днів Європи у Вінниці

15 травня на центральній вулиці Вінниці біля Центру європейської інформації в рамках святкування Дня Європи та 60-річчя Декларації Шумана діяло «Містечка Шумана».

В рамках програми «Містечка Шумана» понад тисячу вінничан та гостей міста ознайомилися з інформаційними матеріалами про Європейський Союз, переглянули фото-презентації заходів Центру європейської інформації та фотовиставку «Формат: Україна-Європа» на тематику європейської архітектурної спадщини, а також сфотографувалися у стенді «EUROKUMY». Молодь Вінниччини мала можливіть більше дізнатися про діяльність Центру єврпоейської інформації у м. Вінниця, програму Європейської Комісії «Молодь в дії», яка спрямована на розвиток міжкультурного спілкування і молодіжного співробітництва, та про проект «Тераз Вроцлав», який пропонує навчання у вроцлавських вищих школах. Волонтери «Містечка Шумана» поширювали серед відвідувачів інформаційно-просвітницькі матеріали про Європейський Союз та роздавали матеріали з символікою ЄС.

Традиційно всі учасники «Містечка Шумана» мали унікальні позначки учасника заходу на щоці – прапор або інший символ однієї з країн Європи, які малювали волонтери Центру європейської інформації у м. Вінниця.

Молоді вінниччани взяли участь конкурсі малюнків на полотні та відобразили своє бачення Європи. Перемогу у творчому конкурсі здобули:

  • 1 місце: Малик Дарина (10 р.), Міщерська Вероніка (13р.), Колодій Катерина (12р.), Тарабан Олена (12р.)
  • 2 місце: Часовник Юрій (12р.), Шиянов Сергій (11 р.), Гула Сергій (19р.)
  • 3 місце: Черниш Ольга (17р.), Чаркіна Анастасія (17р.)

Переможці конкурсу були нагороджені дипломами та призами від організаторів.

На думку Анни Руг, польського волонтера Європейської Волонтерської Служби, яка брала участь в проведенні «Містечка Шумана», – «варто проводити святкування Дня Європи, адже такі заходи допомагають молоді більше дізнатися про Європу, можливості навчання і волонтерства в ЄС, поспілкуватися з цікавими людьми. Через малюнки діти висловлюють своє бачення і розуміння Європи. Я бачила як радіють діти, коли ми малювали на їх обличчі прапори європейських країн. У такій формі, через забаву, можна передавати європейські цінності».

Організаторами «Містечка Шумана» виступив Центр європейської інформації у м. Вінниця у партнерстві з громадською організацією «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» та ВОУНБ ім. Тімірязєва.

Підтримка «Містечка Шумана» була забезпечена Європейською програмою Міжнародного Фонду Відродження, Польською Фундацією ім. Роберта Шумана в рамках програми «Молодь в дії», Представництвом Європейського Союзу в Україні та Ресурсним Центром для країн Східної Європи і Кавказу SALTO ЕЕСА.

Фотогалерея «Містечка Шумана» http://vn.ukrcei.org/galery

Контактна особа: Оксана Бондар, oksana.bondar.v@gmail.com

Центр європейської інформації (ЦЄІ) у м. Вінниця функціонує на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” (w.irf.ua )з 2006 року. Центр діє в межах проектів громадської організації «Вінницький регіональний центр інформації “Креатив”. Центр входить до Мережі центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org)

ЦЄІ проводить:

  • прес-конференції, круглі столи, лекції, семінари, тренінги, дискусії, творчі майстерні, інтерактивні та пізнавально-розважальні заходи для молоді, тематичні виставки, які спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України;
  • тренінги та семінари щодо створення і діяльності шкільних європейських клубів;
  • консультації щодо участі в міжнародних молодіжних обмінах та волонтерських програмах.

ЦЄІ пропонує:

  • матеріали з різних аспектів європейської інтеграції в друкованому та електронному вигляді;
  • доступ до Інтернету та тематичних електронних довідників;
  • допомогу в організації проєвропейських заходів;
  • проведення презентації програми Європейської Комісії «Молодь в дії».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: