Більше 40% громадян не вірять у справедливий суд

22 лютого о 10:00 у Києві відбудеться круглий стіл “Виявлення правових потреб населення України” за підсумками соціологічного опитування, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень 2010 року

22 лютого о 10:00 у Києві (конференц-зала готелю “Воздвиженський”, вул. Воздвиженська, 60) відбудеться круглий стіл “Виявлення правових потреб населення України” за підсумками соціологічного опитування, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень 2010 року. Опитування було організовано за ініціативи програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” та за підтримки Правової ініціативи відкритого суспільства (Будапешт) в межах ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення”.

Під час дослідження “Рівень використання правових можливостей населенням України: доступність та ефективність правових послуг, що надаються” було опитано 2500 респондентів у п’яти регіонах України – Київській, Луганській, Херсонській, Хмельницькій і Чернігівській областях, а також проведено фокус-групи з адвокатами центрів громадського захисту та їхніми клієнтами.

Оцінюючи вартість власної юридичної проблеми, респонденти відзначили втрачений прибуток у вигляді збитків, які пов’язані з утратою робочого часу або роботи взагалі, а також зіпсованою репутацією (37%). На другому місці йдуть витрати, пов’язані зі здоров’ям (24%), – лікування, медичні огляди, аналізи, консультації тощо. П’ята частина респондентів (20%) була вимушена сплачувати проїзд у транспорті при вирішенні проблем, які виникли. На професійні послуги фахівців витратилися 15% респондентів, ще 14% опитаних сплачували мито у судах, платили за отримання довідок та різноманітні квитанції.

Найбільш ефективний, на думку респондентів, метод вирішення юридичних проблем – звертатися до суду. Про це заявили 33,4% опитаних.

При цьому 42,8% опитаних не вірять, що суд прийняв би справедливе рішення стосовно них, а 44,8% не вважають, що суди відіграють істотну роль у захисті прав громадян України. 83,3% респондентів переконані, що на рішення судів впливають достаток і заможніші завжди матимуть перевагу.

Найбільш розповсюдженим в Україні методом вирішення юридичних проблем названо дії в обхід закону (хабарі, загрози, зв’язки). На розповсюдженість цього методу вказали 42,6% опитаних.

Контакти: Харківський інститут соціальних досліджень, (057) 760 46 23, (057) 751 15 25

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: