Білоцерківська міська рада пішла назустріч малозабезпеченим

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух, присвячений розвитку безоплатної правової допомоги в місті Біла Церква

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Оксани Пастух, присвячений розвитку безоплатної правової допомоги в місті Біла Церква (Київська область). Її надання координує ГО “Правова єдність” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Білоцерківська міська рада пішла назустріч малозабезпеченим
Оксана Пастух

Днями на сайті Білоцерківської міської ради оприлюднено проект рішення «Про деякі питання безоплатної первинної правової допомоги в місті Біла Церква Київської області», якій передбачає оголошення конкурсу із залучення міською радою юридичних осіб приватного права до надання безоплатної правової допомоги за рахунок коштів міського бюджету.

Що таке безоплатна первинна правова допомога, вже дуже добре розуміють понад 22 тисячі жителів Білої Церкви, які за останні 6 років, опинившись у складних життєвих ситуаціях, потребували консультації юриста. Всі вони отримали вкрай потрібну допомогу у Центрі правової інформації та консультацій, який створила Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Зараз питання надання безоплатної первинної правової допомоги піднято на державному рівні, є відповідний закон, який зобов’язує органи місцевого самоврядування налагодити власну систему надання такої допомоги.

Як стимулювати місцевих депутатів до прийняття рішень, потрібних для людей, та ще й передбачити кошти у бюджеті на фінансування правової допомоги, що була би безоплатною для людей, у яких немає грошей на оплату послуг юристів, знає Ольга Настіна, керівник Білоцерківської міської громадської організації «Правова єдність». Вона у прямому сенсі водила екскурсії до Центру правової інформації та консультацій, розповідала про те, як працює приймальня, які справи ведуть юристи та з якими проблемами звертаються люди. Велику роль зіграв й аргумент про те, що громадські юристи полегшують роботу чиновників мерії, які за багато років вже звикли відправляти до Центру велику кількість скаржників та потребуючих юридичної допомоги громадян. Так у місцевих депутатів формувалося розуміння того, що робота, яку виконує громадська організація, вкрай потрібна громаді. Саме тому постійна депутатська комісія міськради у справах забезпечення законності, правопорядку, оборони стала суб’єктом подання вищеназваного проекту рішення, який наприкінці листопада буде винесений на розгляд сесії. У проекті вже зазначені конкретні терміни щодо роботи конкурсної комісії та сформульовані пропозиції до міської Програми правової освіти населення у розрізі необхідного кошторису.

За позитивного розвитку подій депутати міськради у бюджеті на наступний рік передбачать фінансування для проведення конкурсу із залучення міською радою юридичних осіб приватного права до надання безплатної правової допомоги за рахунок коштів міського бюджету.

Надалі у співпраці з Центром це дозволить налагодити дієвий механізм системного надання людям безоплатної правової допомоги.

Контакти:
ГО “Правова єдність”
(04563) 7 44 38
pravova.ednist@yandex.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: