Безоплатна правова допомога у малих громадах

16 липня в рамках реалізації проекту «Забезпечення надання безоплатної правової допомоги у малих громадах» у Львові було проведено круглий стіл «Забезпечення громадян безоплатною правовою допомогою».

16 липня в рамках реалізації проекту «Забезпечення надання безоплатної правової допомоги у малих громадах» у Львові було проведено круглий стіл «Забезпечення громадян безоплатною правовою допомогою».

Учасниками круглого столу були міські голови міст Львівської області та їхні заступники, представники громадських організацій-партнерів Центру досліджень місцевого самоврядування, керівник другого Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також експерти ЦДМС.

Круглий стіл проведено Центром досліджень місцевого самоврядування спільно із Львівським регіональним відділенням Асоціації міст України за фінансової підтримки  Міжнародного фонду «Відродження».

Під час заходу доповідали: голова правління Центру досліджень місцевого самоврядування Володимир Бригілевич, експерти проекту Зоряна Христина, Христина Тибінка та Іван Оленин, а також міські голови міст-партнерів Петро Вихопень (Жовква), Олександр Зозуля (Перемишляни), Ярослав Ройко (Великі Мости).

Під час круглого столу доповідачі зосередилися на таких темах:

– Правові аспекти впровадження безоплатної правової допомоги в органах місцевого самоврядування;

– Практичний досвід реалізації системи надання безоплатної правової допомоги спільно із органами місцевого самоврядування;

– Труднощі та здобутки міської ради при організації діяльності центрів правової інформації і консультацій;

– Практичні аспекти прийому громадян. Роль консультацій у налагодженні соціальних зав’язків у громадах.

Кожна з тем супроводжувалася активним обговоренням усіма учасниками круглого столу, зокрема зверталася особлива увага на актуальність та необхідність створення таких центрів у всіх містах та містечках Львівської області зважаючи на потреби громадян та суспільну корисність безкоштовного консультування. Окрему дискусію розвинули питання необхідної співпраці ОМС із представниками громадських організацій для реалізації якісного правового консультування.

Голова правління Центру досліджень місцевого самоврядування Володимир Бригілевич представив проект та відкриваючи круглий стіл відзначив важливість та актуальність надання безоплатної правової  допомоги малозабазпеченим верствам населення у невеликих містах та містечках області.

Експерт проекту Зоряна Христина провела аналіз закону України «Про безоплатну правову допомогу», розширюючи, роз’яснюючи  та деталізуючи окремі його вимоги та положення,  а також окреслила досвід роботи Львівського центру правової інформації і консультацій.

Експерт проекту Христина Тибінка свою доповідь присвятила практиці створення та діяльності Центрів правової інформації та консультацій в Україні, враховуючи географічні особливості регіонів та  населення,  а також про сучасні можливості дистанційного отримання правової допомоги.

Міський голова міста Великі Мости Ярослав Ройко розповів про недостатній рівень правової освіти населення, що створює чимало проблем у спілкуванні громадян з ОМС, а діяльність ЦПІКу у місті дає можливість підвищити обізнаність населення у позасудових варіантах вирішення проблем або  у скеруванні на правильний шлях їх вирішення.

Міські голови міст Жовква та Перемишляни підтримали позицію доповідача та звернули увагу на розвантаженість міської ради за рахунок функціювання ЦПІКу.

Іван Оленин звернув увагу на практичні аспекти надання допомоги населенню, а також на проблеми, з якими стикаються люди. Окремо наголосив на просвітницькому характері діяльності центрів, налагодженні соціальних зв’язків, компетентності юристів, що надають консультації.

Метою проекту є покращення обізнаності громадян та підвищення рівня надання безкоштовної правової допомоги органами місцевого самоврядування трьох міст Львівщини шляхом підвищення компетентності їх посадових осіб, а також створення центрів правової інформації та консультацій у двох нових містах.

Контакти: Христина Тибінка, centredms@gmail.com, 032-235-68-48

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: