Безоплатна первинна правова допомога на Прикарпатті

Долинська района рада стала першою в Івано-Франківській області, де впроваджено Програму надання безоплатної первинної правової допомоги.

Долинська района рада стала першою в Івано-Франківській області, де впроваджено Програму надання безоплатної первинної правової допомоги. Такій значній перемозі передувала велика підготовча робота, зокрема експертів Центру правової інформації та консультацій при Станіславській правозахисній групі.

Районну цільову Програму надання безоплатної первинної правової допомоги на 2015 рік Долинська райрада затвердила ще наприкінці серпня 2014 року. А з вересня 2015-го первинна правова допомога надається жителям району за кошти районного бюджету юридичною компанією, яку відібрано на конкурсних засадах.

Та навіть враховуючи такий доволі повільний хід впровадження системи безоплатної правової допомоги, подія є дуже важливим кроком до головної мети – аби Закон України «Про безоплатну правову допомогу», прийнятий ще 2011 року, повністю виконувався на місцевому рівні, зазначає керівник ЦПІКУ та Станіславської правозахисної групи Андрій Малетин.

Основну роботу щодо впровадження системи безоплатної правової допомоги на місцевому рівні юристи організації Андрій Малетин, Ярослав Васютин, Василь Стусяк та інші проводили в понад 10-ти органах місцевого самоврядування Івано-Франківщини.

«Протягом 2014 року ми допомагали органам місцевого самоврядування у напрацюванні необхідних документів, вели переговори з депутатами, брали участь у засіданнях депутатських комісій, роз’яснювали, що необхідно робити, наводили успішні приклади втілення Програми в Україні, зокрема на Одещині та Херсонщині, – говорить Андрій Малетин. – Діяли у тісній співпраці з Івано-Франківським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Головним територіальним управлінням юстиції в області».

Відкриттю приймальні в Долині передував конкурс проектів з надання безоплатної первинної правової допомоги. Переможцем стала приватна юридична компанія, яка з вересня надає жителям Долини та району повний спектр послуг первинної правової допомоги: юридичні консультації, роз’яснення законодавства, допомогу в складенні заяв, скарг, запитів, претензій та інші. Фінансується робота приймальні, як зазначалося вище, з бюджету, для людей же всі послуги – безоплатні.

Адреса приймальні: Івано-Франківська обл.,м. Долина, вул. Грушевського,32, з 10.00 до 17.00 щоденно, крім суботи та неділі. Довідки телефонами: 2-82-43, 0660800973, 0669129512.

Водночас Івано-Франківський ЦПІК, який адмініструється Станіславської правозахисною групою, продовжує надавати безоплатну первинну правову допомогу мешканцям області за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гаркуші, 2, оф. 40.щоденно з 10.00 до 16.00.

Центри правової інформації та консультацій створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» в межах «Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян». Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий Простір».

Контакти: Правовий простір

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: