Базовий тренінг з моніторингу місць несвободи (НПМ)

16–19 травня 2017 року Департамент НПМ та ГО "Моніторів НПМ "Україна без тортур"" за підтримки МФ "Відродження" організовують базовий тренінг для громадських моніторів з моніторингу місць несвободи. Навчання триватиме чотири дні. Для учасників, які отримають запрошення на тренінг, участь безкоштовна.

16–19 травня 2017 року Департамент НПМ та ГО “Моніторів НПМ “Україна без тортур”” за підтримки МФ “Відродження” організовують базовий тренінг для громадських моніторів з моніторингу місць несвободи. Навчання триватиме чотири дні. Для учасників, які отримають запрошення на тренінг, участь безкоштовна.

Національний превентивний механізм (НПМ) – це національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи (слідчих ізоляторів, інтернатів, психоневрологічних лікарень, хоспісів, в’язниць, військових частин тощо) для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 р. у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами, які беруть участь на громадських засадах.

Метою тренінгу є підготовка нових громадських моніторів для моніторингу місць несвободи.

Учасники: правозахисники, представники громадських організацій, активісти та волонтери, які співпрацюють або зацікавлені у співпраці з правозахисними організаціями та Уповноваженим з прав людини.

Базові критерії монітора:

  • бути повнолітнім громадянином України;
  • не мати непогашеної судимості;
  • не перебувати на державній службі;
  • бути готовим підписати етичний кодекс монітора та дотримуватись його положень.

Програма тренінгу включає:

  • Загальні питання НПМ (історія, місія, завдання, становлення та розвиток НПМ в Україні).
  • Визначення, особливості, класифікація місць несвободи в Україні.
  • Мінімальні стандарти належного поводження у місцях несвободи.
  • Принципи та методи моніторингу місць несвободи. Вивчення досвіду роботи НПМ зарубіжних країн.
  • Організація взаємодії з державними органами.

Мова: навчання проводиться українською та російською мовами

Дата та місце проведення: тренінг проводиться 16-19 травня 2017 року в Освітньому домі з прав людини – Чернігів. Присутність та участь на всіх заняттях – обов’язкова.

Критерії відбору

Група формується за результатами конкурсного відбору Експертною радою, на основі принципу регіонального балансу з особливим акцентом на кандидатів з Івано-Франківської, Полтавської, Хмельницької, Запорізької, Луганської та Донецької областей.

За результатами тренінгу Експертна рада рекомендуватиме Уповноваженому ВР України з прав людини кандидатури з числа учасників тренінгу для затвердження та надання персональних доручень на право здійснення моніторингових візитів до місць несвободи на громадських засадах (на безоплатній основі) в рамках реалізації НПМ. Остаточне рішення щодо затвердження кандидатур та вручення персональних доручень приймає Уповноважений ВР України з прав людини.

Як подати заявку?

Для участі у конкурсі необхідно заповнити АНКЕТУ за посиланням https://goo.gl/forms/gkflzRvZSlklrcM73, яка включає розгорнутий мотиваційний лист. Також Вам можуть надати діючі громадські монітори, регіональні представники/ координатори взаємодії із громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини, рекомендаційний лист. Надсилайте його на ukraine.without.torture@gmail.com до кінцевої дати конкурсу. Рекомендація не надає виключного права на участь у базовому тренінгу.

Кінцева дата реєстрації для участі у тренінгу: 23 квітня 2017 року. Учасники конкурсу будуть поінформовані про результати не пізніше 28 квітня.

Організатори залишають за собою право не пояснювати причини відбору та відхилення кандидатур на участь у базовому тренінгу.

За додатковою інформацією звертайтесь: (044) 253-61-71, +38 (067) 011-45-45 або е-поштою: ukraine.without.torture@gmail.com 

Приєднуйся до команди громадських моніторів!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: