Багатодітна матір отримала аліменти від держави

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Ольги Жукової про допомогу самотній матері в отриманні аліментів

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Ольги Жукової про допомогу самотній матері в отриманні аліментів. Правові консультації жінці надав Центр правової інформації та консультацій у місті Гола Пристань (Херсонська область), роботу якого координує ГО “Фонд розвитку Голопристанського району” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Багатодітна матір отримала аліменти від держави
Ольга Жукова

Типова українська ситуація – розлучені жінки роками чекають сплати боргів по аліментам на утримання дітей. На жаль, держслужбовці часто ігнорують звернення одиноких жінок. І через їх бездіяльність троє дітей з Голої Пристані не отримали сорок тисяч гривень, призначених на їх утримання.

Мешканка Голопристанського району Ірина Саєнко* багатодітна одинока матір. Колись у неї був чоловік Олег*, і вони разом виховували трьох дітей – дівчинку та двох хлопчиків. Але сімейне життя не склалося. Чоловік не витримав відповідальності за родину та просто кинув жінку та дітей. Найстаршій дитині тоді виповнилось вісім років, а найменшому хлопчику було лише три рочки. Чоловік поїхав в інше місто, не повідомивши свої контакти. За деякий час Ірина розлучилася з ним.

Вже шість років жінка виховує дітей сама. Це дуже нелегко, адже ціни на продукти, одяг, канцтовари та інші потрібні речі постійно зростають. А Ірина працює на пошті і отримує невелику зарплатню. Колишній чоловік їй зовсім не допомагав. Ніколи з дітьми не спілкувався. Тому Ірині довелося подати позов на Олега, щоб отримати аліменти.

За рішенням суду жінка має отримувати від чоловіка кошти на утримання дітей. Цим же судом виданий виконавчий лист, який направлений до виконавчої служби Цюрупинського районного управління юстиції, де наразі проживає Олег.

На жаль, Ірина не обізнана з правових питань, а приватним юристам заплатити за допомогу вона не може. Тому їй важко контролювати стягнення аліментів. Цим і скористалися судові виконавці. Саме через їх бездіяльність борг по сплаті аліментів виріс до сорока тисяч гривень. І це в той час, як Ірина змушена рахувати кожну копійку. Жінка неодноразово зверталась до виконавчої служби, щоб вони виконали свій обов`язок і стягнули борг з її колишнього чоловіка. Однак всі її звернення були проігноровані.

Тому Ірина звернулась до Центру правової інформації та консультацій у місті Гола Пристань за допомогою. Керівник Центру Димитрій Коломієць вивчив обставини справи та підготував звернення до виконавчої служби, щоб вони надали довідку про наявний борг та неотримання Іриною Саєнко аліментів від чоловіка. У відповідь отримали відписку. Декілька разів юристи Центру зверталися до судових виконавців, навіть залучали на допомогу місцевих депутатів. Нарешті пригрозили виконавчій службі, що подадуть на них в суд за невиконання своїх обов`язків. Тільки після цього ті надали довідку, яку запитували юристи від імені пані Ірини.

Зібравши необхідні документи, Ірина Саєнко за допомогою юристів звернулась до районного управління соціального захисту населення та здоров’я. Працівники управління з розумінням та співчуттям поставились до проблеми багатодітної одинокої матері та призначили їй аліменти. Тепер Ірина щомісячно отримує допомогу від держави. Звісно це не повернення суми боргу у сорок тисяч гривень. Але це реальні кошти, які жінка зможе використати на задоволення потреб своїх дітей.

* Імена героїв змінено з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Фонд розвитку Голопристанського району”
Димитрій Коломієць
050 631 48 77
g_pristan@meta.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: