Автомобільна громадськість починає рішучу боротьбу з новими правилами паркування

4-го березня в ІА УНІАН відбулася прес-конференція «Автомобільна громадськість починає рішучу боротьбу з новими правилами паркування» в рамках кампанії за дотримання закону на київських парковках, яку проводить ГО «Комітет Прямої Дії» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Ці правила набрали чинності з 1-го березня 2010-го року в Україні і були затверджені Постановою Кабінету Міністрів №1342. Як наслідок, у автомобілістів столиці викликають обурення наступні моменти:

Майже всі паркувальні майданчики в місті Києві не відповідають вимогам нових Правил паркування – на них відсутні суцільні сині смуги та дорожні знаки. КП «Київтранспарксервіс» приводити паркувальні майданчики до ладу не збирається, при цьому гроші за парковку старанно збирає. Тому, «Комітет Прямої Дії» закликає водіїв не сплачувати за парковку, якщо вона не приведена у відповідність до вимог правил паркування. А в разі потреби – викликати міліцію.

Водіїв, крім місцевого збору за паркування, змушують сплачувати ще й плату за послуги з утримування паркувальних майданчиків. Послуги, які фактично не надаються, оскільки майданчики не прибираються від снігу та криги, на них відсутня належна розмітка, а часто – огорожа на дорожні знаки. Спроба збирати з водіїв плату за послуги, які вони не замовляли, можна розцінити як вимагання. Крім того, законодавство не передбачає інших обов’язкових виплат, крім податків та зборів, тому плата за послуги з утримування майданчиків є фактом подвійного оподаткування, прямо забороненого законом.

Нові правила паркування дають можливість працівникам комунальних підприємств застосовувати технічні пристрої для обмеження руху водіїв, які не сплатили за парковку. Ці дії комунальників вже визнавалися незаконними Міністерством Юстиції України та Прокуратурою м. Києва. Блокування руху автомобіля також подається як послуги, за які вимагається плата, що також суперечить закону. Водіям залишено можливість відмовлятися від оплати цих «послуг», але в дійсності агресивно налаштовані блокувальники коліс вимагають гроші з водіїв, застосовуючи погрози, а часом, і насильство.

Нехтування законом з боку Уряду, свавілля комунальних служб та пасивність правоохоронних органів, викликали серйозне обурення автомобілістів після затвердження Постанови №1342. Тому, автомобільна громадськість, вирішила об’єднаними зусиллями почати рішучу боротьбу з новими правилами паркування.

Для цього, Комітет Прямої Дії, разом з водіями столиці буде діяти за такими напрямками:

Юридичний

За допомоги відомого адвоката Андрія Нечипоренка готуються і вже подаються наступні документи:

  • Звернення до Президента України щодо невідповідності Конституції урядової Постанови №1342. Автомобільна громадськість очікує, що В.Янукович або зробить подання до Конституційного суду або видасть Указ про призупинення дії урядової Постанови.
  • Позов до Київського Окружного Адміністративного Суду щодо скасування згаданої постанови у судовому порядку.
  • Скаргу до Прокуратури щодо внесення протесту на ухвалу Постанови №1342.
  • Запит до Мінюсту з приводу наявності юридичного висновку про відповідність даної Постанови законодавству України.

Інформаційний

На цьому напрямку передбачається максимально широке інформування мас-медіа та автомобільної громадськості про незаконність дій та зловживання працівників комунальних підприємств.

Громадянський

Йдеться про проведення акцій прямої громадянської дії, якщо працівники комунальних підприємств будуть нехтувати навіть вимогами нових правил паркування.

Більш докладну інформацію з проблеми можна отримати:

www.kpd.in.ua , за ел. адресою kpdua@ukr.net або за тел.: 098-55-2-77-00

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: