АНОНС: 7 вересня в Ужгороді представлять мистецький форум “СлободаКульт”

На прес-конференції буде анонсовано програму форуму, яка передбачає близько 80 подій і складається з 8 напрямків: візуальне мистецтво, мода, музика, література, театр, кіно, лекції і дискусії, програма для дітей та підлітків.

7 вересня в Ужгороді відбудеться прес-конференція щодо культурного форуму «СлободаКульт» – форуму про Слобожанщину на Закарпатті, – що відбудеться у містах Ужгород та Мукачево 15-29 травня, 2018 року. Організовує форум благодійний фонд «Мистецькі надра» (Dofa.fund) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Форум стане продовженням проекту з обміну для культурницьких діячів Закарпаття та Слобожанщини, що стартував навесні 2017 року. 

Час: 7 вересня о 13:00.

Місце: м. Ужгород, пл. Народна, 4, конференц-зала Закарпатської обласної державної адміністрації.

Відсутність державної політики щодо розвитку міжрегіональних культурних зв’язків, відсутність особистого досвіду подорожей Україною (менше 40% громадян виїжджали за межі населених пунктів, де мешкають), відсутність культурного і мистецького контенту в ЗМІ, особливо на телебаченні (основному джерелі інформації для 70% громадян) призводять до того, що більшість українців мають шаблонні, стереотипні, часто з негативним забарвленням, уявлення про інші регіони. Відсутність сталої комунікаційної мережі між культурними інституціями локалізує їхню діяльність в рамках власного міста або населеного пункту. Проте саме міжрегіональна співпраця і виникнення спільних проектів, обмін творчим досвідом і здобутками здатні донести актуальну інформацію про регіони, зламати стереотипи, дати привід пишатися різноманітністю культури регіонів України.

На прес-конференції буде анонсовано програму форуму, яка передбачає близько 80 подій і складається з 8 напрямків: візуальне мистецтво, мода, музика, література, театр, кіно, лекції і дискусії, програма для дітей та підлітків. Серед подій форуму плануються великі вуличні концерти харківських гуртів, виставки художніх творів від авангарду до актуального мистецтва, зустрічі з письменниками і поетами, кінопокази і зустрічі з режисерами, а також кіно-майстер-класи для юнацтва, актуальні вистави і театральні воркшопи, дискусії на гострі соціокультурні теми із залученням авторитетних експертів, модні покази тощо.

У прес-конференції візьмуть участь:

 • Ольга Сагайдак Dofa.fund Керівник проекту
 • Оксана Баршинова, Київ Візуальне мистецтво Національний художній музей, Кураторка візуальної програми 
 • Дмитро Голець,Київ, Візуальне мистецтво Dofa.fund, Куратор візуальної програми
 • Тетяна Пилипчук, ХарківХарківський літературний музей, Кураторка літературної програми
 • Світлана Олешко, Харків, Керівниця театру «Арабески», Кураторка театральної програми
 • Місько Барбара, ХарківМузикант, актор театру «Арабески», Куратор музичної програми
 • Оксана Коклонська, Харків, Засновниця Академії візуальних мистецтв, Кураторка кіно-програми
 • Ірина Магдиш, Львів Культурний менеджер і громадський активіст, Кураторка програми для дітей та підлітків
 • Зоя Звиняцьківська, Київ, Мистецтвознавиця, дослідниця моди, Кураторка програми про моду

Попередні культурні форуми:

 • форум «ДонКульт», Київ, 2014  – 350 учасників з Донбасу, 80 подій, 15 000 відвідувачів;
 • форум «ДонКульт», Львів, 2015 – 350 учасників з Донбасу та інших регіонів і країн, 80 подій, 10 000 відвідувачів. 
 • форум «ПогранКульт: ГаліціяКульт», Харків, 2016 – 300 учасників з Галичини і сусідніх держав, 82 події, 11 000 відвідувачів. 

Форум «Донкульт» нагородили почесною премією Міністерства закордонних справ Австрії за внесок у розвиток культурної дипломатії.

Форум «ГаліціяКульт» отримав нагороду Advocate Europe Award 2016, якої були удостоєні 8 європейських проектів серед майже 700 претендентів. 

Контактна інформація:

+38 099 4172562 – Галина Танай, кураторка програми в Ужгороді.

+38 067 444 04 66 – Ольга Сагайдак, керівниця проектів Dofa.fund.

+38 067 507 84 55 – Юлія Грубріна, адміністративна координаторка Dofa.fund.

www.dofa.fund dofa.fund@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: