АНОНС: Виставка соціального арт-проекту Parasol

З 29 серпня до 8 вересня в Ornament Art Space відбудеться виставка соціального арт-проекту Parasol, присвяченого проблемам паліативної допомоги. На виставці буде експоновано роботи, що увійшли до ілюстрованої збірки оповідань і есеїв про боротьбу людини за життя «Parasol» («Видавництво Строго Лева», 2017). У книзі відверто порушено табуйовану в нашій культурі тему – смерті та останнього періоду життя, підтримки людини близькими та фахівцями у цей непростий період, зрештою, паліативної допомоги як такої.

З 29 серпня до 8 вересня в Ornament Art Space відбудеться виставка соціального арт-проекту Parasol, присвяченого проблемам паліативної допомоги. На виставці буде експоновано роботи, що увійшли до ілюстрованої збірки оповідань і есеїв про боротьбу людини за життя «Parasol» («Видавництво Строго Лева», 2017). У книзі відверто порушено табуйовану в нашій культурі тему смерті та останнього періоду життя, підтримки людини близькими та фахівцями у цей непростий період, зрештою, паліативної допомоги як такої.

У візуальну частину проекту увійшли роботи найпрогресивніших сучасних художників, яких знають не лише в Україні,  але й у світі. Зібрані роботи показують різні грані людського буття: дитинство, радість, труд, віру, розмаїття навколишнього світу, людську огиду, неприйняття іншого, власне, життя та смерть як такі. Все, що довкола нас – дуже фактурне і яскраве, однак ми живемо не замислюючись про це, тож багато речей, людських станів, тривог просто залишаються непоміченими, на периферії свідомості. Вони постають хіба розмитими плямами, невідомістю, чимось незначним, хоча насправді стосуються кожного. Художники відкривають свою «парасольку» над усіма, хто цього потребує, звертаючи увагу на неповторність світу та на підтримку, яку він спроможний надати.

У рамках проекту в Ornament Art Space 29 серпня 2017 року о 19:00 відкривається виставка соціального арт-проекту Parasol. У виставці візьмуть участь художники-ілюстратори збірки «Parasol»: Матвій Вайсберг, Андрій Сидоренко,  Борис Єгіазарян, Олекса Манн, Ігор Ільїнський, Ірина Ільїнська, Нікіта Тітов,  Сергій Бурбело, Владислав Шерешевський, Тарас Бенях, Роман Зілінко, Сергій Алієв-Ковика.

Куратор візуальної частини проекту – Андрій Єрмоленко.

Події в рамках виставки

2 вересня 14:00 – подія для дітей: читання-малювання «Маленького Принца», читає телеведучий Павло Костіцин.

3 вересня 18:00 – «Кохання в Єлисейському палаці», читає актор Роб Фельдман: паліативна тема в творах Еріка-Емманюеля Шмітта; за участі перекладача Івана Рябчія та видавця Анетти Антоненко.

5 вересня 19:00 – авторські читання оповідань із ілюстрованої збірки оповідань і есеїв «Parasol».

8 вересня 19:00 – благодійний аукціон.

Про проект

Parasol – соціальний арт-проект, присвяче­ний проблемам паліативної допомоги (підхо­ду, до дозволяє полегшити життя смертельно хворих пацієнтів та їхніх родин). Головним інстру­ментом проекту є мистецтво, спроможне привернути увагу пересічних проблеми палі­ативної допомоги. У проекті поєдналися і люд­ська емпатія, і доброта, і допомога ближньому, і необхідність почути іншого, і вміння помі­тити його потреби, і психологічна підтримка близьких, і що не менш важливо можли­вість відкрити над іншим «парасольку» під­тримки, співчуття та розуміння. Соціальний арт-проект Parasol реалізовується громадською організацією Фонд “Європа ХХІ за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: