Анонс: Що держава робить для ромів? Прес-брифінг до Міжнародного дня ромів

7 квітня о 13:00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться прес-брифінг присвячений темі державної політики у сфері захисту та інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство.

7 квітня о 13:00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться прес-брифінг присвячений темі державної політики у сфері захисту та інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство. Організатори заходу Коаліція Ромських НУО України «Стратегія 2020», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Час проведення: 7 квітня 13:00

Місце проведення: Український кризовий медіа-центр, Київ, вул. Хрещатик, 2.

Контакт для акредитації: Володимир Кондур 067 559 44 49

Учасники:

  • Андрій Юраш, директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України;
  • Аксана Філіпішина, начальник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;
  • Юрій Мандич, депутат Ужгородської міської ради;
  • Мирослав Горватдепутат Ужгородської міської ради;
  • Володимир Кондур, голова Коаліції Ромських НУО України «Стратегія 2020»;
  • Іван Матюшенко, голова національно-культурного товариства ромів «Ромен»;
  • Земфіра Кондур, заступник Голови міжвідомчої координаційної групи з питань Ромської Стратегії при Кабінеті міністрів України.

Модеруватиме захід Ольга Жмурко, директор Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження»

Ромська громада в Україні постійно піддається утискам та дискримінації. В той же час, рівень життя та політичної культури ромів досі здебільшого низький. Саме тому Коаліція Ромських НУО України «Стратегія 2020» працює над подоланням упередженого ставлення щодо ромів Україні та попередженням проявів порушення прав людини щодо ромської національної меншини.

Ще у 2013-му році в Україні з’явився документ, який зобов’язує низку державних інституцій виконувати «Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини». Проте план заходів, який регламентує виконання Стратегії потребує оновлення. Тому організатори брифінгу представлять свої пропозиції приведення у відповідність до міжнародних європейських стандартів документу щодо: забезпечення правового та соціального захисту ромів; доступу до освіти; охорони здоров’я тощо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: