АНОНС: прес-конференція щодо проблем захисту прав цивільних у зоні АТО

Дата: 5 лютого, початок об 11.00 Місце: м. Київ, вул. Шовковична, 8/20, у приміщенні інформаційного агентства "Главком".

5 лютого в Києві відбудеться прес-конференція “Захист прав цивільного населення у зоні АТО: необхідність формування державної політики щодо громадян, які отримали поранення та інвалідність”. Правозахисники розкажуть про правове неврегулювання набуття спеціального статусу цивільної особи, яка отримала поранення та інвалідність, і про особливості надання медичних послуг пораненим цивільним особам у зоні проведення АТО. Правозахисники зосередяться на судовій практиці отримання правової допомоги. Також будуть оголошені факти порушення прав цивільного населення, яке постраждало від обстрілів та перебувало у полоні. 

Дата: 5 лютого, початок об 11.00

Місце: м. Київ, вул. Шовковична, 8/20, у приміщенні інформаційного агентства “Главком”.

Учасники:

  • Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи;
  • Микола Козирев, голова правління Громадського комітету захисту конституційних прав та свобод громадян;
  • Валерій Новиков, голова правління Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива»

Одним із основних принципів міжнародного гуманітарного права є принцип захисту цивільного населення та цивільних об’єктів (ст. 13-14 IV частини Додаткового протоколу ІІ до Четвертої Женевської Конвенції «Про захист цивільного населення під час війни» від 12 серпня 1949 року). Сторони зобов’язані вживати всіх можливих заходів захисту населення, яке перебуває під їх контролем, від наслідків військових дій.

На даний час не існує державного механізму для надання допомоги цивільним особам, які постраждали від конфлікту, всі ініціативи в цій сфері є ситуативними і недостатніми. Цивільне населення потребує розумних, нормативно забезпечених видів соціальної допомоги, в тому числі, для покриття витрат на лікування тих, хто отримав поранення та інвалідність внаслідок конфлікту. Також не передбачено надання певного статусу для осіб, які проживали/проживають на території проведення АТО та яким було завдано шкоду здоров’ю в ході цієї операції. Не встановлено й окремого порядку відшкодування цієї шкоди.

Реєстрація журналістів: Артем Соколенко, 067 464 46 61, sokolenko.artem@gmail.com

Прес-конференція відбудеться в рамках проекту «Моніторинг, документування порушень та захист прав цивільного населення, постраждалого від війни на Сході України», за сприяння Міжнародного фонду “Відродження” в межах діяльності Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: