Анонс: прес-брифінг та акція “Наркозалежність – не привід для тортур та ув’язнення”

26 червня о 9:30 у Києві (готель “Інтерконтиненталь”, вул. Велика Житомирська, 2-А) відбудеться міжнародна конференція “Наркополітика у Східній Європі в контексті корупції” під головуванням Олександра Кваснєвського

26 червня о 9:30 у Києві (готель “Інтерконтиненталь”, вул. Велика Житомирська, 2-А) відбудеться міжнародна конференція “Наркополітика у Східній Європі в контексті корупції” під головуванням Олександра Кваснєвського. Організатори конференції – Міжнародний фонд “Відродження” (Україна) та “Krytyka polityczna” (Польща).

26 червня Генеральна Асамблея ООН відзначає як Міжнародний день боротьби з незаконним обігом наркотиків і як Міжнародний день на підтримку жертв катувань. В Україні майже кожен десятий засуджений (приблизно 13 тисяч громадян щороку) – це звичайний наркозалежний, який потребує радше лікування та соціальної підтримки, ніж ув’язнення. Вони отримують покарання за те, що в більшості цивілізованих країн світу взагалі не вважається злочином (наприклад, 0,005 г речовини в Україні проти 0,5 г в РФ). Таку залежність затриманих представники правоохоронних органів часто використовують, щоб “виконати” статистику з розкриття. Перебуваючи у стані абстинентного синдрому, що фактично дорівнює тортурам, затримані готові брати на себе відповідальність за будь-які злочини.

Змінити цю ситуацію в Україні можна завдяки декриміналізації – перегляду репресивного законодавства, що встановлює межі притягнення до кримінальної відповідальності за зберігання незначної кількості наркотичних засобів без мети збуту.

Перед початком конференції, о 9:30, відбудеться прес-брифінг учасників:
– Олександр Кваснєвський, колишній Президент Польщі;
– Мішель Казачкін, Уповноважений ООН з ВІЛ/СНІДу в регіоні Східної Європи та Центральної Азії;
– Володимир Тимошенко, голова Державної служби України з контролю за наркотиками;
– Кася Маліновська-Семпрух, директор Глобальної програми з наркополітики Фундацій Відкритого Суспільства;
– Тетяна Лебідь і Андрій Яровий, активісти.

Після завершення брифінгу буде наочно продемонстровано, що може стати причиною кримінальної відповідальності в Україні.

Під час прес-конференції буде запропоновано синхронний багатоканальний переклад, тому попередня акредитація для журналістів є обов’язковою.

Контакти:
Програма “Громадське здоров’я”
Міжнародного фонду “Відродження”
Надія Колесникова
067 661 80 30
kolesnykova@irf.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: