Анонс: «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація»

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ГЕНОЦИД РОМІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ВИВЧЕННЯ, ВИКЛАДАННЯ, КОМЕМОРАЦІЯ». Місце проведення: Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс (м. Київ, вул. Лаврська, 27. Кінозал). Дата проведення: 4 жовтня 2016 р.

 

Український центр вивчення історії Голокосту

Український інститут національної пам’яті

Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс

Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.C. Грушевського НАН України

Міжнародний фонд «Відродження»

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ГЕНОЦИД РОМІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ВИВЧЕННЯ, ВИКЛАДАННЯ, КОМЕМОРАЦІЯ»

Місце проведення: Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс (м. Київ, вул. Лаврська, 27. Кінозал)

Дата проведення: 4 жовтня 2016 р.

Реєстрація учасників та преси з 9.00 до 10.00.

Початок о 10.00

У рамках вшанування в Україні 75-тих роковин трагедії Бабиного Яру Український центр вивчення історії Голокосту, Український інститут національної пам’яті, Національний музей історії України у Другій світовій війні та Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.C. Грушевського НАН України в партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження» та за підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» проводять 4 жовтня 2016 р. в Києві міжнародну науково- практичну конференцію «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація». Ця конференція є результатом співпраці урядових органів, державних академічних установ, громадських інституцій та міжнародних організацій у справі гідного вшанування пам’яті ромських жертв Бабиного Яру та багатьох інших ромських громад, які загинули під час війни.

На теренах України ромські громади зазнали руйнівного винищення або загинули внаслідок жорстоких умов, несумісних із життям. Утім, упродовж багатьох десятиліть історія геноциду ромів залишалася забутою.

Конференція має на меті розгляд історії геноциду ромського народу у кількох вимірах. Передусім, історико-дослідницький – під час конференції буде обговорений сучасний стан наукового дослідження історичних подій. Другим важливим виміром розгляду є просвітницький, адже історія геноциду ромів, яка демонструє, до чого призводять піднесені на рівень державної політики хибні уявлення та стереотипи щодо окремого народу, в освітній площині є потужним матеріалом для протистояння ксенофобії та виховання молодих громадян на засадах поваги до іншого. Іще одним важливим виміром є питання пам’яті спільноти та суспільства: якою мірою сучасне становище ромського населення країни обумовлене травматичним досвідом воєнних часів та як нині роми сприймають трагічне минуле, та чи сприяє історична політика держави усвідомленню суспільством уроків геноциду?

Робота конференції складатиметься з відкриття, трьох послідовних сесій та заключного круглого столу. Кожна сесія передбачає вступ модератора, доповіді кількох учасників, виступ диспутанта та запитання/обговорення. На завершення буде розглянуто та ухвалено проект резолюції конференції.

До участі в конференції запрошуються широкі кола громадськості – студенти, аспіранти, викладачі, представники мас-медіа, усі, кого цікавить доля етнічних груп України в роки Другої світової війни, проблеми колективної історичної пам’яті, історії геноциду.

Програма конференції за посиланням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: