АНОНС: Фонд «Відродження» на 25 Book Forum

Анонс всіх заходів 25 Book Forum за участі Міжнародного фонду «Відродження» протягом 19-23 вересня 2018 року.

1. Кластер «Війна»

Тематичний кластер «Війна» 25 Book Forum, що проходитеме у Львові 19-23 вересня 2018 року, покликаний осмислити тему війни не лише як питання політики, безпеки та соціальної сфери, але й як предмету рефлексії у культурі загалом і літературі зокрема. Кураторка кластеру – Радослава Чекмишева, координаторка з питань комунікації Міжнародного фонду «Відродження».

Слідкувати за оновленнями і подробицями можна на Facebook.

 

19-23 вересня

Мистецьке об’єднання «Дзиґа» (вул. Вірменська 35)

ВИСТАВКА АНДРІЯ ЄРМОЛЕНКА «АНТИДОТ ВІЙНИ»

Виставка триває у рамках спільного арт-простору з літературними читаннями «Прощавай, зброє: війна і культура», які відбудуться 22 вересня о 19:00 у МО Мистецьке об’єднання «Дзиґа».

Війна – це тяжка хвороба, що інфікує усе суспільство, навіть тих, хто стверджує, що здоровий. Коли лікар повідомляє про діагноз, перша реакція – це неприйняття: «Зі мною (з нами) такого трапитися не може! Це якась помилка! Скоро все налагодиться». Далі йде прийняття і романтизація: «Так, ми боремося зі спільним ворогом! Ми єдині у цій боротьбі! Ми нічого й нікого не боїмося!». Наступними слідують втома і відторгнення: «Це не моя війна! Я не можу й не буду більше боротися! Це все відбувається не зі мною!». А після усіх цих бурхливих і болісних емоцій, розум стає холодним – треба наполегливо й вперто працювати над тим, аби вилікуватися – перемогти! Вистояти! Захистити інших! Україна зараз отримує щеплення, яке нас врятує від майбутніх інфекцій. Україна – антидот від агресії і зухвалості, метою яких є знищення цінностей відкритості і демократії. Україна відкриє усьому світу свої рани, аби був шанс створити геополітичну протиотруту …

 

21 вересня 10:00

Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17)

ВІЙНА І КНИГОВИДАННЯ: ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ КНИЖКОВИЙ РИНОК? 

У межах дискусії заплановано обговорити: як держава стимулює книговидання і книгорозповсюдження? Якою є стратегія щодо розвитку книговидання? Якою є роль громадянського суспільства у заохоченні до читання? Книговидання в Україні є бізнесом чи волонтерством?

Учасники: Юрій Рибачук, Роман Шиян, Ірина Подоляк, Олександра Коваль, Олександр Сушко, Євген Бистрицький, Олександр Афонін, Олександр Красовицький, Мар’яна Савка.

 

21 вересня 12:30 

Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17)

ВІЙНА І ПАМ’ЯТЬ: ЩО ПАМ’ЯТАЮТЬ УКРАЇНЦІ ПРО ВІЙНИ НА СВОЇЙ ТЕРИТОРІЇ?

Цього року виповнюється 100 років від завершення Першої світової війни, чи пам’ятають її в Україні? Як змінюється інтерпретація події Другої світової війни у контексті Закону України про декомунізацію? Якою є роль громадянського суспільства у формуванні наративу щодо теми війни? Якою є/має бути стратегія формування наративу щодо війни на Сході України?

Учасники: Володимир В’ятрович, Георгій Касьянов, Станіслав Федорчук.  

 

21 вересня 14:00 

Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17)

ВІЙНА І ФІЛОСОФІЯ: ПРО ЩО МІРКУЮТЬ ФІЛОСОФИ ПІД ЧАС ВІЙНИ? 

У межах дискусії заплановано обговорити коло питань, а саме: війна, форма соціальної дії; війна та ідентичність; патріотизм VS/& права людини; війна і наратив; гібридна війна як форма комунікація. 

Учасники: Євген Бистрицький, Олег Білий, Вахтанґ Кебуладзе. 

 

22 вересня 11:00

Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17)

ВІД ҐЕМІНГВЕЯ ДО … – ВІЙНА У СУЧАСНІЙ СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ. РОЗМОВА АНДРІЯ КУРКОВА І СЕРГІЯ ЖАДАНА

Ернест Ґемінгвей, відомий американський письменник, який сам брав участь у воєнних діях, традиційно асоціюється із романістикою на тему війни. Європа після Першої світової війни пережила не менш криваву Другу світову, багато авторів описували її у своїх творах. Як сучасна література осмислює тему війни і чи зв’явився у світовій літературі новий Ернест Ґемінгвей. Про це вестимуть діалог два відомі українські письменники Андрій Курков і Сергій Жадан.

 

22 вересня 16:00 

Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17)

ВІЙНА І МЕДІА: ЯК ЗМІНЮЮТЬСЯ ЖУРНАЛІСТСЬКІ СТАНДАРТИ ПІД ЧАС ВІЙНИ? 

У межах дискусії заплановано обговорити: де пролягає межа між об’єктивністю й громадянською позицією журналіста; як називати речі своїми іменами, але не вдаватися до мови ворожнечі; як провідні українські ЗМІ вибудовують свої редакційні політики?

Учасники: Наталя Гуменюк, Зоя Казанжи, Андрій Куліков, Наталія Лигачова, Олександр Михельсон, Андрій Сайчук.

 

22 вересня 19:00 

Мистецьке об’єднання «Дзиґа» (вул. Вірменська 35)

ПРОЩАВАЙ, ЗБРОЄ: ВІЙНА І КУЛЬТУРА

Рефлексія щодо теми війни неминуче веде за собою вироблення громадянської позиції. В умовах анексії Криму, збройної агресії на Сході України, голодування українського режисера Олега Сенцова і ув’язнення на політичному підґрунті десятків інших українців у тюрмах Росії, – митець не може бути поза політикою. «Прощавай, зброє: війна і культура» – це не просто літературні читання українських письменників Олекси Бика, Антона Колумбета, Олега Короташа і Євгена Положія, не просто виставка робіт українського художника, Андрія Єрмоленка, чиї роботи про Донецький аеропорт, ув’язнення Олега Сенцова і чемпіонат світу з футболу, облетіли весь світ. «Прощавай, зброє: війна і культура» – це певною мірою маніфест і звернення до митців й літераторів із закликом про неможливість ігнорування того, що нині коїться.

2. Дискусія: «Трансформація бібліотек і будинків культури як сучасних культурницьких просторів»

20 вересня 14:30

Готель «Ріус», мала зала (вул. Гнатюка, 12а)

Організаторами заходу є Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) і Міжнародний фонд «Відродження». Захід проходитиме в межах Школи-мережування для бібліотекарів і працівників будинків культури, яку проводить Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) у партнерстві з фондом “Відродження” протягом 17-21 вересня.

Під час дискусії планується обговорити: Які виклики постають перед бібліотеками і будинками культури у сучасній Україні? Як органи державної влади, міжнародні донори та громадянське суспільство сприяють бібліотекам і будинкам культури? Які є сучасні інструменти із організаційної модернізації бібліотек і будинків культури? Якими мають бути культурницькі простори, аби бути сучасними і привабливими для містян?

Учасники дискусії: Олександр Афонін, Олександра Коваль, Андрій Гарбуза, Інна Єфименко, директор Радослава Чекмишева.

Модераторка: Оксана Дащаківська, керівниця Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження»

3. Дискусія: «Роми у ЗМІ: що українські медіа розповідають про ромів?»

20 вересня 16:00

Геокупол (вул. Коперника, 15)

Учасники:

Ольга Жмурко, директорка Ромської програми Міжнародного фонду «Відродження»;

Олена Орлова, правозахисниця, журналістка;

Аля Юрченко, активістка ромського молодіжного руху, що працює з громадською організацією «Терніпе».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: