Анонс. Дебати «Вугільні шахти в Україні: інвестувати чи закривати?»

15 червня 2016 року о 10.00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудуться дебати «Вугільні шахти в Україні: інвестувати чи закривати?».

15 червня 2016 року о 10.00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудуться дебати «Вугільні шахти в Україні: інвестувати чи закривати?».

Одним із пріоритетів уряду у сфері енергетики є розв’язання проблеми збиткової роботи вугільних шахт. Наразі можна виокремити два принципових бачення майбутнього вуглепрому – подальше інвестування у державні шахти з перспективою продажу та поступове закриття збиткових шахт з одночасною реорганізацією пов’язаних секторів.

В контексті першого бачення, Міністерством енергетики та вугільної промисловості було розроблено Концепцію державної цільової економічної програми реформування вугільної промисловості до 2020 року. Документ пройшов низку ітерацій, однак досі не затверджений Кабінетом Міністрів.

Другий підхід передбачає закриття збиткових підприємств і відзначається чутливістю до екологічних проблем, а також проблем перепрофілювання працівників та розвитку альтернативних секторів на шахтарських територіях.

Питання до обговорення: чи є альтернатива шахтам та вугіллю в Україні; наскільки реально перепрофілювати шахтарів (скільки це коштує, чи є ресурси); чи є сформоване бачення реформи на законодавчому та концептуальному рівнях? за будь-якого розвитку подій залишаться місця виходу вугілля на поверхню і попит на нього: що робити з цим? чи є екологічні наслідки від закриття шахт і чи співставні вони з економічним ефектом?

Учасники:

•Анатолій Корзун, Міненерговугілля

•Ігор Вольчин, Інститут вугільних технологій НАН України

•Чернявський Микола Володимирович, Інститут вугільних технологій НАН України

•Олексій Зволинський, LMMC Ukraine (Labor Market Monitoring Center)

•Максим Прасолов, LMMC Ukraine (Labor Market Monitoring Center)

•Антон Ященко, BFMC (Bendukidze free market center)

До участі також запрошені представники Мінфіну, НКРЕКП, гірники, громадські активісти та журналісти з шахтарських регіонів.

Модератор дискусії – Денис Казанський, головний редактор видання «Четверта влада», журналіст «Українського тижня».

Місце проведення: Український кризовий медіа-центр (м.Київ, вул. Хрещатик, 2)

За додатковою інформацією просимо звертатися до Тороп Вікторії за тел. (095) 4555039.

Дебати організовуються DiXi Group в рамках «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує Міжнародний фонду «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: