Анонс: Чи існує проблема расизму та антисемітизму в Україні?

9 листопада, о 13:30 в інформаційному агентстві «Інтерфакс» (вул. Рейтарська 8/5а) з нагоди Міжнародного дня проти фашизму, расизму і антисемітизму відбудеться прес-конференція на тему «Чи існує проблема расизму та антисемітизму в Україні?».

9 листопада, о 13:30 в інформаційному агентстві «Інтерфакс» (вул. Рейтарська 8/5а) з нагоди Міжнародного дня проти фашизму, расизму і антисемітизму відбудеться прес-конференція на тему «Чи існує проблема расизму та антисемітизму в Україні?».

В рамках заходу правозахисники представлять результати моніторингу расово вмотивованих злочинів та розкажуть про випадки антисемітизму протягом 2015 року.

Скільки випадків насильницьких дій з підозрою расової мотивації сталося з початку року? Громадяни яких країн і якого етнічного походження найчастіше стають жертвами нападів? Куди можуть звертатися за допомогою потерпілі від злочинів на ґрунті ненависті? Що робить держава для подолання ксенофобії та антисемітизму? Чому злочини ненависті в Україні не розслідуються ретельно та не переслідуються в судовому порядку? Правозахисники поділяться статистикою і розкажуть про конкретні справи.

Учасники прес-конференції:

Яна Салахова, експертка із питань протидії расизму та ксенофобії Міжнародної організації з міграції в Україні;

Тетяна Безрук, співкоординаторка Групи моніторингу прав національних меншин в Україні;

Юлія Науменко, адвокатка, яка представляє постраждалих від злочинів на ґрунті ненависті;

Нкіавете Нан Маріана, фахівець з міжнародної інформації, Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”, та представниця громадської організації африканської спільноти “Справедливість та захист”.

Реєстрація ЗМІ на місці за редакційними посвідченнями. Додаткова інформація за телефоном:

9 листопада – Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму і антисемітизму. В ніч з 9 на 10 листопада 1938 року почався масовий єврейський погром у Німеччині, що отримав назву «Кришталевої Ночі», або «Ночі розбитих вітрин». 9 листопада 1938 нацисти вбили понад 90 осіб, 30 тисяч євреїв були схоплені і відправлені в концтабори. Сотні синагог було спалено дотла, а тисячі вітрин магазинів, якими володіли євреями, розбиті – звідси й виникла історична назва погрому. Згідно з оцінками істориків, практично повна відсутність реакції на погром як всередині самої Німеччини, так і в інших країнах Європи розв’язала фашистам руки й послужила стимулом до початку масового знищення європейських євреїв і призвела до загибелі близько 6 000 000 євреїв.

Організатори прес-конференції – Центр інформації про права людинита Проект «Без кордонів» Центру «Соціальна дія» у співпраці з Коаліцією з протидії дискримінації в Україні та за підтримки Європейського Cоюзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Захід відбувається в рамках проекту:  “Досягнення рівності: спільний підхід для покращення стану  рівності та недискримінації”

Контакти:(067)445-95-43 або на email: tp@humanrights.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: