АНОНС: 21 березня в Житомирі презентують кампанію #ЗнімайРожевіОкуляри

21 березня у Житомирі відбудеться презентація результатів соціологічного дослідження «Вивчення стану доступності паліативних пацієнтів до знеболення», яке проходило в низці регіонів України й, зокрема на території Житомирської області, в рамках інформаційної кампанії #ЗнімайРожевіОкуляри. Кампанія покликана пояснити пацієнтам та лікарям, спільноті, що знеболення - це право кожного.

21 березня у Житомирі відбудеться презентація результатів соціологічного дослідження «Вивчення стану доступності паліативних пацієнтів до знеболення», яке проходило в низці регіонів України й, зокрема на території Житомирської області, в рамках інформаційної кампанії #ЗнімайРожевіОкуляри. Кампанія покликана пояснити пацієнтам та лікарям, спільноті, що знеболення – це право кожного.

Дата: 21.03.2018 року початок реєстрації 11:30.

Місце: м. Житомир, вул. Новий Бульвар4, Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ольжича, 2  поверх, конференц-зала.

Учасники презентації:

  • Ірина Сергієнко, офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, м. Київ;
  • Тетяна Нікелсен, Голова правління Всеукраїнської асоціації дитячої паліативної допомоги, м. Київ
  • Ігор Радчук, модератор Житомирського Кабінету протибольової терапії, лікар-анестезіолог
  • Олександр Бортник, заступник голови  ГО «Інститут соціального розвитку», м. Вінниця та інші.

Лікування без знеболення у ХХІ столітті можна порівняти з тортурами, адже за наявності усіх необхідних лікарських засобів, трапляються випадки, що лікування хворих зумисно відбувається без знеболення у нестерпних муках, які людині важко витримати.

У 2013 року в Україні з’явився таблетований морфін і законодавство в сфері обігу сильнодіючих знеболювальних у закладах охорони здоров’я значно лібералізувались. Проте питання забезпечення адекватного знеболення пацієнтів, як права на доступ до життєво-необхідних лікарських засобів та гідне завершення життя, на сьогодні потребує негайного вирішення.

Кампанію реалізують програмна ініціатива «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з ГО «Інститут правових досліджень та стратегій», МБФ «Соборність», БФ допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза», ГО «Клуб «Шанс», ГО «Інститут соціального розвитку», ГО «Українські правові ініціативи», БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».

До участі у заході запрошені представники державних органів та структур Житомирської області, головні лікарі та керівники соціальних закладів, журналісти місцевих ЗМІ.

Контактна Особа: Бортник Олександр, заступник голови ГО «Інститут соціального розвитку», bortnyk1oleksandr@gmail.com; +38 097 72 95 795

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: