АНОНС: 13 травня у Львові проходитиме майстер-клас «Роми та міфи»

13 травня, під час Дитячого Форуму у Львові, проходитиме майстер-клас з протидії ромофобії «Роми та міфи. На захід запрошуються школярі, батьки, вчителі та всі, хто хочуть жити у згуртованому й толерантному суспільстві.

13 травня, під час Дитячого Форуму у Львові, проходитиме майстер-клас з протидії ромофобії «Роми та міфи. На захід запрошуються школярі, батьки, вчителі та всі, хто хочуть жити у згуртованому й толерантному суспільстві.

Дата:  13 травня 2018 р., 10:00

Місце: місто Львів, вулиця Коперніка, 17, Палац Мистецтв, 3 поверх.

Дискримінація й утиски за етнічною ознакою неприпустимі в правовій державі, якою Україна прагне бути. Проте нині – у 2018 році – такі явища продовжуються. У Львові з’явилася група активістів, які називають себе “Л.О.В.Ц.І” і нібито «захищають» Львів від крадіїв, себто ромів. У столиці люди обурюються масштабному приїзду ромів на провідну неділю, а представники націоналістичної організації С14 проганяють ромів з табору на Лисій горі та спалюючи їхні намети та речі. Досвід свідчить, що безкарність таких випадків провокує поширення небезпечних ксенофобських настроїв в суспільстві. Спосіб життя людей в стихійних поселеннях не є і не може бути причиною порушення їхніх прав, цькування чи інші насильницькі дії. Переслідування жителів цих поселень ще більше ізолює їх від суспільства і поглиблює соціальну нерівність. 

Про те, як зробити громаду згуртованішою, як навчити дітей поважати «іншість», а також як долати стереотипи у собі та інших йтиметься під час майтер-класу. Під час заходу також відбудеться презентація видання «Роми: міфи та факти», навчально-методичного посібника для вчителів з протидії ромофобії.

Учасники:

Ольга Жмурко, Ромська програмна ініціатива Міжнародного вонду «Відродження»;

Любомира Мадзій, Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації;

Олександр Войтенко, Експерт-освітянин, співавтор Навчально-методичного посібника для вчителів «Роми: міфи та факти»;

Анжеліка Кругляк,  громадська організація «Запорізький ромський центр «Лачо Дром»;

Альона Казанська, координаторка молодіжного департаменту громадської організації «Романо дром», стипендіатка Ромського освітнього фонду.

Контактна особа: Радослава Чекмишева, координатора з комунікацій Міжнародного фонду «Відродження», chekmysheva@irf.ua, +38 093 070 88 78

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: