Стартує проєкт співпраці між Альянсом українських університетів та громадами задля відбудови України

24 жовтня у Києві шість українських університетів проведуть освітній форум «Відбудова України через синергію університетів та територіальних громад». Подія пройде за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Цією подією розпочинається пілотний проєкт співпраці між Альянсом українських університетів та громадами задля відбудови України. Цей проєкт є спробою обʼєднати академічні спільноти з дієвцями у громадах, аби підсилити місцеві плани відновлення потужною експертизою українських університетів. І в цьому Альянс підтримує Міжнародний фонд “Відродження”.

Фото: KSE

Альянс українських університетів виник навесні 2023 року, аби спільними зусиллям допомогти Україні подолати виклики та забезпечити успішне майбутнє нашої країни. До нього увійшли:

  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ)
  • Київська школа економіки (м. Київ)
  • Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» (м. Дніпро)
  • Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне)
  • Сумський державний університет (м. Суми)
  • Український католицький університет (м. Львів)

«Альянс українських університетів вбачає в проєкті фантастичну можливість – об’єднати зусилля академічної спільноти та громад для відповіді на воєнні виклики. Через співпрацю з громадами, ми прагнемо надати українському університету якісно нового сенсу – залучити заклади вищої освіти, як платформу для об’єднання зусиль державного і приватного секторів для відновлення України. Виші пропонують громадам унікальну експертизу своїх науковців та студентів у широкому переліку галузей, завдяки різноманіттю серед учасників Альянсу», – зазначає Єлизавета Щепетильникова, виконавча директорка Альянсу.

Фото: KSE

Головні принципи Альянсу – це співпраця та відкритість, людиноцентричність, якість й ефективне управління, відповідальність, етика, справедливий внесок, забезпечення академічного результату, соціальна відповідальність та український територіальний та інтелектуальний суверенітет.

Форум, з якого розпочнеться великий проєкт по роботі з громадами, відбудеться 24 жовтня в приміщенні Київської школи економіки.

Учасники заходу планують напрацювати дієві механізми залучення експертизи освітніх закладів для відбудови України та обговорити посилення співпраці українських університетів і місцевих територіальних громад. Доповідачами та учасниками заходу будуть ректори й експерти з Альянсу університетів, представники державного сектору, а також делегати від обраних дванадцятьох пілотних територіальних громад в яких будуть реалізовувати проєкт «Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами».

Обрані громади отримають можливість провести комплексну оцінку своїх потреб та спільно з університетами розроблять 12 пілотних проєктів розвитку, також зможуть підвищити кваліфікацію фахівців на місцях та налагодити співпрацю між громадами та експертами університетів.

  • Акредитація для участі ЗМІ:  https://forms.gle/LFrcMo7F2wUBJZRi8
  • Контакти для зворотнього зв’язку: Михайло Стах, менеджер з комунікацій Альянсу українських університетів, +38098 113 4 674 / m.stakh@ucu.edu.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: