Александер Сорос провів зустрічі в Офісі Президента, Кабінеті міністрів та Верховній Раді

В рамках свого візиту в Україну, Голова Правління Фундацій Відкритого Суспільства Александер Сорос 6 листопада зустрівся з керівництвом Уряду, Офісу Президента та депутатами Верховної Ради.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль обговорив з Соросом пріоритетні потреби України. «Провели змістовну зустріч із головою благодійного фонду Open Society Foundations Олександром Соросом та його командою. Фонд працює в Україні з 1990 року та продовжує підтримувати українців під час повномасштабної війни», – зазначив Денис Шмигаль.

Шмигаль висловив вдячність Open Society Foundations за розуміння важливості підтримки України та готовність сприяти в реалізації спільних цілей і завдань.

«Окремо зосередили увагу на встановленні справедливості. Маємо притягнути росію до відповідальності та змусити її заплатити. Зокрема через конфіскацію заморожених активів на Заході», – підкреслив Шмигаль.

Наразі Open Society Foundations планує започатковувати нові проєкти, тому сторони обговорили пріоритетні потреби: відновлення економіки, відбудова, соціальна сфера.

Також Александер зустрівся з Керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком. У зустрічі також взяли участь заступник керівника Офісу Президента Роман Машовець, радник керівник Офісу Глави держави Дарія Зарівна, віце-президентка з питань адвокації та комунікацій Фундацій Відкритого Суспільства Лора Сільбер, директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко. 

Сторони обговорили спільну роботу щодо арешту російських активів та їх подальшої передачі на відбудову Україн та посилення санкційного тиску на Росію. Андрій Єрмак наголосив на важливості продовження роботи із перекриття шляхів обходу Росією вже існуючих обмежень. Крім того, необхідно запровадити санкції проти російських компаній військово-промислового комплексу, які займаються виробництвом ракет і безпілотників, що потім атакують українські цивільні та інфраструктурні обєкти.

У контексті підтримки українських захисників співрозмовники обмінялися думками щодо розвитку ветеранського руху в Україні та підтримки ветеранських організацій.

“Ми раді бажанню американських підприємців – друзів України допомогти нашій країні перемогти в агресивній війні розв’язаній Росією. Ми цінуємо їх внесок у цю перемогу”, – наголосив Андрій Єрмак.

Також Александер провів зустріч з депутатами Верховної ради. В зустрічі взяли участь Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, а також керівники фракцій і комітетів.

Учасники зустрічі обговорили можливі напрями співпраці. Ішлося про шляхи підтримки й розбудови демократії в Україні, адаптацію ветеранів у суспільстві після повернення з фронту, гуманітарну допомогу й питання жіночого лідерства в Україні.

«Однією із центральних тем нашого діалогу стало посилення демократичної стійкості України та підвищення готовності вступу нашої держави до Європейського Союзу», — наголосив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко. 

Зі свого боку, Александер Сорос наголосив, що підтримка України залишається у пріоритетних завданнях для Фонду.

«Ми пишаємося тим, що підтримуємо Україну, її стійкість до демократії й українське громадянське суспільство, яке допомагає об’єднати Україну та демократичний світ під час і війни, і миру», — наголосив Александер Сорос.

В перший день візиту Александер зустрічався з командою Міжнародного фонду “Відродження” та представниками громадянського суспільства.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: