Акція “ЖКГ—ТРУБА”

14 лютого 2007 року під стінами міських рад у Києві, Львові, Запоріжжі, Рівному, Херсоні, Чернівцях, Миколаєві, Трускавці, Коломиї, Кривому Розі, Сімферополі (15 лютого – Черкаси, Чернігів)  відбулася акція "ЖКГ—ТРУБА", що стала початком загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА — "Країна відповідальних власників". Під час дійства активісти Громадянської мережі ОПОРА встановили символічний пам’ятник ЖКГ у вигляді труби і спробували розібратися, чи є світло в кінці житлово-комунального тунелю.

14 лютого 2007 року під стінами міських рад у Києві, Львові, Запоріжжі, Рівному, Херсоні, Чернівцях, Миколаєві, Трускавці, Коломиї, Кривому Розі, Сімферополі (15 лютого – Черкаси, Чернігів)  відбулася акція “ЖКГ—ТРУБА”, що стала початком загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА — “Країна відповідальних власників”. Під час дійства активісти Громадянської мережі ОПОРА встановили символічний пам’ятник ЖКГ у вигляді труби і спробували розібратися, чи є світло в кінці житлово-комунального тунелю.

Непрозоре та необґрунтоване затвердження тарифів, ігнорування регуляторного впливу різкого стрибка цін на ЖК-послуги  з боку влади та низька платоспроможність населення є однією з причин кризи у житлово-комунальному секторі. Тому сміливо заявляємо: “ЖКГ – ТРУБА!”

Труба є символом вкидання грошей населення в “нікуди” та, одночасно, того тунелю, в кінці якого зберігається шанс побачити проблиски світла надії.

З метою сприяння впровадженню принципів публічності діяльності агентів сектора приватної власності та житлово-комунального господарства Громадянська мережа ОПОРА розпочала кампанію “Країна відповідальних власників”.

 В рамках всеукраїнської кампанії “Країна відповідальних власників” Громадянською мережею ОПОРА буде здійснено незалежний перерахунок тарифів у містах України. Незалежні експерти економічно обґрунтовуватимуть запропоновану вартість житлово-комунальних послуг та проаналізують прозорість процедур їх прийняття муніципальною владою.  Крім того, для жителів територіальних громад буде підготовлено “громадський калькулятор”, завдяки якому кожен споживач у місті зможе згідно параметрів квартири зробити розрахунок вартості послуг власного житла.

Згодом на основі проведеного аналізу жителям 9 територіальних громад буде запропоновано винести на громадські слухання питання перегляду тарифів та обґрунтування діючих з боку муніципальної влади. Успішні ініціативи будуть винесені на сесії міських рад.

Громадянська мережа ОПОРА також ініціюватиме моніторинг якості надаваних послуг та вироблення стратегічного плану “реабілітації галузі” та реконструкції інженерних мереж на місцях.

 Перехід до ринкових відносин стосунків між надавачем послуг та споживачем повинен бути максимально прозорим і зрозумілим всім. Крім того, маніпуляції навколо теми ЖКГ з боку політичних сил не здатні дати сталих результатів, а є ситуативними та популістськими заходами, які мають тимчасовий характер та імітують вирішення проблеми.

 

Довідка: КАМПАНІЯ “КРАЇНА ВІДПОВІДАЛЬНИХ ВЛАСНИКІВ” Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги викликало хвилю громадського обурення на всій території України. Не зважаючи на Закон України “Про житлово-комунальні послуги”, що гарантує споживачам доступ до інформації про склад, структуру та обсяг отриманих послуг, це право на практиці не застосовується. Система регулювання житлово-комунальних послуг є застарілою, занадто ускладненою та непрозорою. Надавачі житлово-комунальних послуг не спроможні економічно обґрунтувати підвищення тарифів. Така ситуація сприяє “процвітанню” корупційних схем, неврегульованості житлово-комунальних конфліктів та безкарності винних. Однак, “тарифна проблема” — це яскравий наслідок структурних проблем сектора та аргумент на користь його реформування. Житлово-комунальна політика в Україні потребує системних змін, які полягають у формуванні ефективної структури житлового фонду та переході до ринкових розрахунків за житлово-комунальні послуги. З метою сприяння впровадженню принципів публічності діяльності агентів сектора приватної власності та житлово-комунального господарства Громадянська мережа ОПОРА розпочала кампанію “Країна відповідальних власників”.

Олександра Горячева, менеджер програми
“Посилення впливу громадянського суспільства”
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: goriacheva@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: