Активісти самоорганізації населення створили власну мережу

У Кіровограді відбулася VI Всеукраїнська конференція “Регламентація питань самоорганізації населення законодавством України”

9-10 липня в Кіровограді відбулася VI Всеукраїнська науково-практична конференція “Регламентація питань самоорганізації населення законодавством України”. Захід організували Асоціація сприяння самоорганізації населення, Кіровоградська обладміністрація, Кіровоградська міська рада, громадські організації “ТОРО” (Кіровоград) та Одеський суспільний інститут соціальних технологій у межах проекту “Регламентація діяльності органів самоорганізації населення в Україні” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

У конференції взяли участь понад 60 представників 22 регіонів України, серед яких провідні експерти, науковці, лідери органів самоорганізації населення (ОСН), органів місцевого самоврядування, громадських організацій.

На фахово-громадське обговорення було винесено підготовлений фахівцями Асоціації проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо регламентації питань самоорганізації населення”, який передбачає внесення поправок більше ніж до 20 чинних законів.Під час конференції було створено інформаційну мережу, що об’єднала представників громадських організацій, ОСН, органів влади, науковців.

Учасники прийняли резолюцію з оцінкою ситуації, що склалася в Україні у сфері самоорганізації населення. Зокрема, пропонується внести зміни до Конституції України, які передбачають визнання ОСН формою безпосередньої демократії поряд із іншими, зміни до Податкового кодексу, які чітко закріплюють їх неприбутковий статус, а також комплекс змін щодо самоорганізації населення до більш ніж 20 законів України. Також учасники конференції вирішили ініціювати парламентські слухання з комплексного законодавчого забезпечення створення та діяльності ОСН в Україні. Крім того, ухвалено рішення створити національну профспілку працівників самоорганізації населення для захисту їхніх трудових і соціальних прав.

За підсумками конференції буде видано та розповсюджено збірник матеріалів.

ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” у 2008-2010 роках розробила нову редакцію закону “Про органи самоорганізації населення” та проект нового закону “Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання”. Наразі триває робота з авторського супроводу цих документів у Верховній Раді.

Контакти:
Асоціація сприяння самоорганізації населення
Ганна Трепалюк, 097 481 1727, (048) 700 76 75
В’ячеслав Кіщенко, 095 336 01 55
samoorg@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: