Активісти Луганщини навчилися писати грантові проекти

У Луганську відбувся семінар-тренінг “Право громади на розвиток. Створення локальних інфраструктурних проектів розвитку місцевого самоврядування”

28-29 березня в Луганську відбувався семінар-тренінг “Право громади на розвиток. Створення локальних інфраструктурних проектів розвитку місцевого самоврядування”. Проект “Посилення правових можливостей надання допомоги бідним верствам населення в Луганській області” реалізує Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Тренінг проводив експерт Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Валерій Рубцов. Спеціальним гостем семінару був Уповноважений з прав людини Скадовської міської ради (Херсонська область) Іван Шульга. Крім того, у семінарі брали участь депутати місцевих рад, представники територіальних громад Новопсковського району (зокрема, голова Новобілянської сільської ради Володимир Бур’ян та голова Білолуцької сільської ради Микола Бундзяк), міст Алчевська та Луганська.

Учасники ознайомилися з умовами Всеукраїнського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування, отримали навички з написання грантових проектів, мали змогу випробувати себе як експерти, що займаються відбором документів для участі в конкурсі. Потім кожна ініціативна група захищала свій пілотний проект, над яким мала змогу попрацювати у вільний час.

Майже всі проекти, запропоновані до обговорення, виявилися вдалими та перспективними. Автори включили до своїх проектів, крім соціального компоненту, ще й компонент ринковий. Такі проекти, як створення центру дозвілля, цеху з переробки сільгосппродукції, утеплення багатоповерхових будинків і благоустрій рекреаційної зони, в майбутньому почнуть приносити громаді доходи, що дасть можливість вирішувати нагальні соціальні проблеми, не обмежуючи себе коштами з державного бюджету. До того ж, усі проекти передбачають активну участь громадян у вирішенні актуальних місцевих проблем.

Контакти: “Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян”, (0642) 55 34 25, comitet@mail.ru

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: