Активісти хочуть домогтися лікування пацієнтів із найнебезпечнішими хворобами

У Києві відбулися загальні збори Дорадчої ради спільнот із доступу до лікування в Україні (UCAB)

10-11 лютого в Києві відбулися загальні збори Дорадчої ради спільнот із доступу до лікування в Україні (UCAB). Захід підтримала програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

На зборах було затверджено основну ціль організації на найближчі три роки – домогтися ефективного лікування для всіх пацієнтів України, об’єднуючи активістів і змінюючи державну політику у сфері охорони здоров’я.

“Сьогодні в Україні дуже слабка та корумпована політика у сфері охорони здоров’я. Саме тому домогтися ефективного лікування для всіх пацієнтів України ми зможемо, лише повністю змінивши її шляхом об’єднання зусиль активістів, фармацевтичного бізнесу та державних органів. Ми вирішили сконцентрувати нашу роботу на доступі до лікування для пацієнтів із чотирма найбільш небезпечними хворобами, а саме ВІЛ-інфекцією / СНІДом, гепатитом С, туберкульозом та онкологією, з основним наголосом на перших двох. Наш вибір був невипадковий, адже ці пацієнти найгостріше потребують лікування, від якого залежить їхнє життя вже сьогодні”, – сказав Дмитро Шерембей, голова Правління UCAB.

Члени UCAB визначили чотири пріоритетних напрями роботи організації:
– покращити прозорість державних тендерних і закупівельних процесів;
– покращити якість препаратів із особливим наголосом на прекваліфікацію ВООЗ для препаратів для лікування ВІЛ і туберкульозу;
– знизити ціни на ліки за допомогою моніторингу державного формування цін і проведення переговорів із фармацевтичними компаніями, що включає в себе питання інтелектуальної власності;
– адвокатувати фінансування Державної програми протидії вірусним гепатитам.

Також упродовж наступних трьох років організація залучатиме експертизу та проводитиме просвітницькі заходи для того, щоб створити професійну організацію пацієнтів-адвокатів.

Дорадча рада спільнот із доступу до лікування в Україні (UCAB)
Дмитро Шерембей
(044) 467 75 69
sherembey@network.org.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: