Академічна чесність як системна проблема вищої школи України

16 липня 2015 р. о 12.30 відбудеться круглий стіл «Академічна чесність як системна проблема вищої школи України: університет, викладач, студент» у державній інформаційній агенції УКРІНФОРМ.

16 липня 2015 р. о 12.30  у державній інформаційній агенції УКРІНФОРМ відбудеться круглий стіл «Академічна чесність як системна проблема вищої школи України: університет, викладач, студент». Організаторами заходу виступають БФ «Інститут розвитку освіти» та ГО «Східноукраїнський фонд соціальних досліджень» за підтримки Міжнародний фонд  «Відродження».

Рівень сучасної студентської академічної культури є низьким. В основі цієї деформації – мотивація значної частини студентства лише на отримання оцінок та дипломів, а не на отримання якісних знань для професійної діяльності.

Східноукраїнський фонд соціальних досліджень реалізував проект, який включав у себе:

– аналіз статистичних даних та регламентуючих положень щодо інструментів і засобів боротьби з плагіатом;

– соціологічне опитування студентів та викладачів ВНЗ;

– фокусовані групові інтерв’ю зі студентами вишів.

Результати соціологічного дослідження свідчать: 78% студентів складають іспити не самостійно, 67% з них списують під час іспиту, 23% студентів вказують на випадки отримання оцінок за послуги або гроші, 90% студентів вдаються до плагіату.

Дослідники дійшли висновку, що інституційні механізми боротьби зі списуванням, плагіатом та іншими виявами низької академічної культури майже відсутні на системному рівні. Вища школа привчає до неповаги до інтелектуальної власності, поширює і нормалізує практики, неприйнятні з погляду професійної етики та суспільної моралі.

Які причини цих явищ? Що можна і треба зробити, щоб змінити ситуацію на краще? Як піднести рівень академічної культури, запобігти плагіатові, запровадити високі стандарти навчальної та дослідницької діяльності? Ці запитання обговорюватимуть учасники круглого столу.   

До участі у круглому столі запрошено експертів, представників громадськості, МОН та парламентського комітету з питань науки та освіти.

У круглому столі братимуть участь:

Віль Бакіров, ректор Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, президент ГО «Східноукраїнський фонд соціальних досліджень»

Євген Бистрицький, виконавчий директор МФ «Відродження»

Ольга Гужва, експерт  ГО «Східноукраїнський фонд соціальних досліджень»

Світлана Калашнікова, директор Інституту вищої освіти АПН України

Георгій Касьянов, директор БФ «Інститут розвитку освіти»

Сергій Квіт, міністр освіти та науки України.

Олександр Кізілов, виконавчий директорГО «Східноукраїнський фонд соціальних досліджень», директор  Інституту соціально-гуманітарних досліджень ХНУ імені В.Н.Каразіна

Андрій Мелешевич, президент Національного університету «Києво-Могилянська Академія»

Владислав Мельник, Українська асоціація студентського самоврядування

Тарас Фініков – член Колегії Міністерства освіти та науки України 

Контакти: БФ «Інститут розвитку освіти»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: