Адміністрацію Президента поінформували про недоступність генпланів міст для громадськості

 За словами експертів, сьогодні закон “Про доступ до публічної інформації” не працює стосовно генпланів і громадськість не може вільно ознайомитися з потрібною містобудівною документацією

Сьогодні закон “Про доступ до публічної інформації” не працює стосовно генпланів і громадськість не може вільно ознайомитися з потрібною містобудівною документацією. Про це заявили представники громадських організацій під час зустрічі з керівником Головного управління доступу до публічної інформації Адміністрації Президента Денисом Іванеском, яка відбулася 23 жовтня в Києві. Зустріч ініціював Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час зустрічі громадські активісти запропонували представникам Адміністрації Президента декілька шляхів виходу з ситуації. До них, зокрема, входили розробка й ухвалення нових Державних будівельних норм (ДБН), які регулюють склад, зміст і порядок розробки містобудівної документації, а також унесення змін до закону “Про регулювання містобудівної діяльності”.

При цьому активісти переконані, що розробляти нові ДБН Мінрегіон має спільно з представниками громадськості. “Відмову Мінрегіону здійснювати консультації з громадськістю щодо розробки нових ДБН я оцінюю досить критично та вважаю неправомірною. Адже акти, які безпосередньо стосуються прав і свобод людини, обов’язково мають підлягати громадському обговоренню, згідно з постановою Кабміну №996, чого зараз не відбувається. Тому я вважаю, що потрібно наполягати на проведенні таких консультацій: масово писати листи та скарги на Міністра регіональної політики Анатолія Близнюка, на Прем’єр-міністра Миколу Азарова й вимагати створення робочої групи з обов’язковим залученням громадських експертів для доопрацювання даного документу”, – зазначив Максим Лациба, керівник проектів Українського незалежного центру політичних досліджень.

Крім того, громадські діячі запропонували активізувати роботу військових учених, що стосується визначення можливості оприлюднювати картографічні дані, які є складовою генерального плану.

Детальніше про доступ до генпланів

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
planmista@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: