6% західноукраїнських мешканців хочуть виїхати за кордон

У Львові презентовано громадське дослідження міграційного потенціалу західних областей України

6% мешканців трьох західноукраїнських областей – Львівської, Закарпатської та Волинської – мають чіткі плани виїхати за кордон. Про це повідомив представник громадської ініціативи “Європа без бар’єрів” у Львові Андрій Лепак 26 вересня під час презентації громадського дослідження міграційного потенціалу західних областей України. Польовий етап дослідження було проведено у червні-липні за підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду “Відродження”.

За результатами опитування, 68% респондентів не мають і навряд чи будуть мати плани виїхати за кордон на тимчасові заробітки чи постійне проживання. Водночас 25% не виключають такої можливості за певних умов. Експерти називають дві категорії (6% + 25%) основним міграційним потенціалом України на найближчі 5 років.

“Хоча реальні плани щодо виїзду мають 6% мешканців, однак реальні кроки для цього зробили ще менше людей. Це може бути своєрідним дзвоником для Європи, адже поляки мігрують на роботу в Європу, у Польщі утворюється вакуум, який заповнюють українці”, – сказав Андрій Лепак.

Якби для України було введено безвізовий режим із ЄС (на короткотермінові поїздки), 18% опитаних готові одразу поїхати за кордон. Натомість 52% мешканців Західної України взагалі не думають про поїздки в країни ЄС у найближчі 1-2 роки. За словами Андрія Лепака, йдеться переважно про старших людей. Також багатьох українців зупиняє від виїзду мовний бар’єр (21% опитаних): 47% опитаних взагалі не знають мов, поширених у ЄС.

Загалом було опитано 805 респондентів віком від 17 до 79 років (300 – Львівська область, 255 – Волинська область і 250 – Закарпатська область). Гранична похибка не перевищує 3,5%.

ГІ “Європа без бар’єрів”
(044) 238 68 43
office_ewb@novisa.com.ua

{qtube vid:=EdrYkQceIdk w:=320 h:=240 b:=1  ap:=0 rel:=0}

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: