68 фактів зловживання адмінресурсом. Напередодні виборів рівень політичної корупції зростає

Під час моніторингу ЗМІ та видань політичних партій команда проєкту “Де?мократія” зафіксувала 68 фактів зловживання адмінресурсом.

 

Адмінресурс калічить

Найгучніший випадок зловживання адмінресурсом стався на Закарпатті.  У селі Коритняни Ужгородського району один із кандидатів проводив агітаційний захід у сільській раді. На нього прийшли 3 вихователі місцевого дитсадка. Інші 3 виховательки залишилися доглядати за дітьми. Їх у закладі – 35. Педагоги не змогли угледіти за такою великою кількістю дітей і один хлопчик катався на гілці дерева, впав, зламавши дві руки.

Поки невідомо з кандидатом від якої політичної сили відбувалася зустріч.

 

“Слуга Народу”

 

Кандидат від партії “Слуга народу” по 118 округу Артем Федецький зустрівся з медиками та пацієнтами реабілітаційного центру, що у Львові на вулиці Потелицька, 4.

Про це кандидат повідомив на своїй сторінці у Facebook. 10 липня 209 року.

Такі дії можемо кваліфікувати як адмінресурс, оскільки агітація в медичних закладах заборонена.

Кандидат від партії “Слуга народу” по 84 виборчому округу Ігор Фріс зловживає адмінресурсом. Він провів агітаційний захід перед колективом Тлумацької лікарні.

Подія відбулася 9 червня. Про це сам кандидат написав на своїй сторінці у Facebook.

Інституційний (владний) адмінресурс – використання кадрових ресурсів та матеріально-технічних засобів в інтересах окремих політиків чи політичних сил, за відсутності рівного доступу до них усіх інших політичних акторів.

У цій ситуації бачимо участь працівників бюджетних установ у робочий час у передвиборчих заходах кандидатів.

У аналогічний спосіб кандидат Ігор Фірс зловживав адмінресурсом, коли провів зустріч із працівниками комунального підприємства Міськкомунгосп у тому ж таки місті Тлумач.

Дмитро Пахомов, кандидат від “Слуги народу” по 210 округу провів зустріч з директором та колективом КП “Послуга” в місті Прилуки. Про зустріч з працівниками комунального підприємства він написав 5 липня, а публікації про зустріч із керівництвом з’явилася 10 липня.

Кандидат по округу №49 Сергій Сивохо провів зустріч із лікарями в селищі Новодмитрівка, Донецької області. Про це журналістам Democracy.watch стало відомо з відео, яке розміщене на сторінці мажоритарника у Facebook.

 

“Українська стратегія”

Політична партія “Українська стратегія”, лідером якої є чинний глава Уряду Володимир Гройсман, використовує імідж Прем’єр-міністра та роботу міністерств для власного піару. 8 липня на сторінці політсили у Facebook з’явився допис про здобутки Уряду в питанні розвитку Української культури.

Мовилося, що українська культура роками не отримувала стимулів для відродження. Уряд Гройсмана змінив застарілу практику і результати можна побачити на розвитку української кіноіндустрії.

Такі дії партії “Українська стратегія” підпадають під визначення інституційний (владний) адмінресурс – використання кадрових ресурсів та матеріально-технічних засобів в інтересах окремих політиків чи політичних сил, за відсутності рівного доступу до них усіх інших політичних акторів.

Це є діяльність, яка в непрямий спосіб може надавати позаконкурентні переваги посадовим особам, наприклад популяризація з агітаційною метою роботи (досягнень) органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Зазначимо, що фактично жодна інша політична сила, крім “Європейської “Солідарності”, лідером якої є 5 президент України Петро Порошенко, не може використовувати здобутки виконавчої гілки влади для власного піару, бо переважно представники виконавчої влади є кандидатами або ж підтримують “Українську стратегію” та “Європейську солідарність”.

Партія “Українська стратегія” сайт якої має назву Українська стратегія Гройсмана зловживала інституційним (владним) адмінресурсом у цих ситуаціях, коли са         йт партії писав про досягнення Уряду. В такий спосіб політсила використала державний ресурс – посаду Володимира Гройсмана та роботу Уряду для популяризації власного бренду:

–        У 25 українських школах пропілотують новітню програму соціального та етичного навчання, — Гриневич;

–        Підвищення пенсій не буде відмінено через політичні віяння, – Гройсман;

–        Питання підтримки України з боку ЄС – це питання захисту спільних цінностей і норм міжнародного права, – Гройсман;

–        У 2020 році відкривається можливість переглянути умови торгівлі з ЄС і ми готові використати ці можливості, — Гройсман;

–        Глава Уряду виступає за формування збалансованого бюджету-2020 зі збереженням всіх соціальних ініціатив, що реалізуються;

–        До кінця року буде створено 15 Центрів колективного користування науковим обладнанням в університетах, — Гриневич;

–        За пів року аграріям компенсовано 174,6 млн грн за придбану техніку й обладнання;

–        Прем’єр доручив прискорити матеріальне забезпечення шкіл до нового навчального року;

–        За другий квартал 2019 року будемо мати зростання ВВП 3,7% ±0,2%, – Данилишин;

–        В Україні запрацювала нова електронна послуга, що дозволяє зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю онлайн. Новація доступна на порталі «Онлайн-будинку юстиції» та веб-порталі Кабінету міністрів України в розділі «Електронні послуги».

–        Нарешті нам вдалось почати відновлювати водопостачання Донбасу, — Гройсман;

–        З січня 2020 року викладачі отримають підвищення зарплат від 20 до 70%, – Гройсман;

–        Кабінет Міністрів України погодив проект закону «Про професійну освіту», який стане системним перезавантаженням усієї ланки профтехпідготовки, і направляє його на розгляд Верховної Ради України. Про це сказав Прем’єр-міністр України, лідер партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман під час засідання Уряду;

–        Прем’єр-міністр України, лідер партії Українська стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман вважає, що можливості держави наразі дозволяють вирішити одразу два питання – і направлення 300 млн грн на додаткове фінансування армії, і проведення військового параду на День Незалежності 24 серпня. Про це, він сказал, відкриваючи засідання Уряду;

–        Кабінет Міністрів України виконав обіцянку і схвалив усі необхідні рішення, аби направити 3 млрд грн коштів Державного фонду регіонального розвитку на розвиток районних центрів і міст районного значення, а також 1 млрд грн на підтримку державних шахт. Про це повідомив Прем’єр-міністр України, лідер партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман;

–        Державне спеціалізоване підприємство “Чорнобильська АЕС” ввело в експлуатацію новий безпечний конфайнмент від компанії NOVARKA, яка проектувала і зводила об’єкт над зруйнованим у 1986 році четвертим енергоблоком станції. Про це у Facebook повідомив прес-секретар Європейського банку реконструкції та розвитку Антон Усов.

–        На засіданні Уряду презентували інноваційний сервіс для молодих батьків – єМалятко. Нова унікальна Урядова ініціатива вже з 1 січня 2020 року дозволить батькам новонароджених отримати ДЕСЯТЬ державних послуг, пов’язаних із народженням дитини, за ОДНІЄЮ онлайн або оффлайн заявою одразу у пологовому. – про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив Павло Петренко, Міністр юстиції України, №6 у списку партії «Українська стратегія Гройсмана»;

–        З 1 вересня в Україні вводиться правило для дітей 1-4 класів носити в темну пору доби спеціальні світловідбивні жилети, аби бути помітними для водіїв і учасників дорожнього руху. Про це повідомив Прем’єр-міністр України, лідер партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман.

–        11 липня, Прем’єр-міністр України, лідер партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман і міністр фінансів України Оксана Маркарова дали старт роботі Українського фонду стартапів. Це фонд стане одним з ключових інструментів підтримки нових промислових ідей в сегменті мікро- і малих підприємств та фізосіб-підприємців;

–        На Кіровоградщині вже будують фундамент під опори для встановлення автономного освітлення на сонячних батареях. Наразі в роботі понад 60 об’єктів, у планах – додатково 30. Про це повідомляє Укравтодор;

–        Верховна Рада України ухвалила законопроект № 6449, яким посилюється відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб, зокрема запроваджується нова стаття 59 -1 «Примусова хімічна кастрація». Нагадаємо, що міністр юстиції Павло Петренко, №6 у команді “Української стратегії Гройсмана” наголошував на необхідності ухвалення цього закону та постійно підіймав це питання в інформаційному полі. Вітаємо однопартійця з перемогою, урядова ініціатива «Чужих дітей не буває» працює!

У всіх цих ситуаціях бачимо популяризацію з агітаційною метою роботи (досягнень) органів державної влади та органів місцевого самоврядування, що можна кваліфікувати, як зловживання адмінресурсом.

 

“Європейська Солідарність”

Регіональні представники партії “Європейська солідарність” зловживають владним адмінресурсом. Так, на Полтавщині в місті Лубни, члени партії використали проблему з ремонтом ділянки тротуару на вулиці Ярослава Мудрого та подали це, як досягнення своєї політсили. Ось як вони це описали на сайті партії:

Тривалий час у Лубнах по вулиці Я. Мудрого мешканці скаржились на проблемний тротуар, який межує з територією ПАТ «Полтаваобленерго». Асфальт на тротуарі просів, тож під час дощу (або коли взимку розтавав сніг) це місце заповнювалося водою.

«Я звернувся з цією проблемою до заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександра Григоровича Діденка. Була виготовлена проєктно-кошторисний документація, цей тротуар внесли до переліку вулиць, що потребують ремонту. Результат: у цьому проблемному місці рівень асфальтового покриття підняли. Тепер навіть під час дощу пішоходи можуть вільно пересуватися», – повідомив голова Лубенської міської «Солідарності» Олег Кулик.

У цьому випадку бачимо популяризацію з агітаційною метою роботи (досягнень) органів державної влади та органів місцевого самоврядування, використання цією роботи на користь певної політичної сили,  що можна кваліфікувати, як зловживання адмінресурсом.

У місті Хорол партія “ЄС” використала урочистий захід, що відбувається в межах бюджетного фінансування, для власної промоції. На сайті партії повідомили інформацію, що районне свято «Сузір’я талантів Хорольщини», що має на меті відзначення талановитої молоді, відбувається на Хорольщині вже всьоме.

Обдаровану молодь привітала член «Солідарності», голова Хорольської районної ради Віра Мартюк, нагородивши переможців інтелектуальних, освітніх, культурних, мистецьких, спортивних конкурсів, олімпіад, змагань, відповідно до номінацій.

Спільне засідання постійних комісій Диканської районної ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, інвестицій, підприємництва та управління майном; з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та природокористування та з питань будівництва, промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики та житлово-комунального господарства відбулося у районному залі засідань. Депутати розглянули та ухвалили рекомендації представника «Солідарності» Станіслава Мухи щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, професійної адаптації учасників АТО та працевлаштування молоді.

У в Миргороді партійці “ЄС” організували турнір з настільного футболу. У межах проекту «Розвиток місцевого самоврядування», представник «Солідарності» Євгеній Бродський на власному обладнанні провів турнір з настільного футболу для дітей у мікрорайоні Лісок.

Зловживання адмінресурсом це також і використання офіційних заходів, які проводяться в межах державного чи муніципального фінансування, у передвиборчих цілях.

Активісти Зіньківської «Солідарності» спільно з працівниками Зіньківського сектору Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області сформували пам’ятку «Загальні правила поведінки на воді», яку поширили серед мешканців міста та району.

У всіх вищеописаних ситуаціях ми бачимо Інституційний (владний) адмінресурс – використання кадрових ресурсів та матеріально-технічних засобів державних чи муніципальних органів влади в інтересах окремих політиків чи політичних сил, за відсутності рівного доступу до них усіх інших політичних акторів.

Це ж саме спостерігаємо й на Харківщині. Регіональний сайт партії пише, що перебуваючи із робочою поїздкою у Золочівському районі, перший заступник голови Харківської обласної ради, голова фракції «Солідарність» в облраді Віктор Коваленко презентував два реалізовані міні-проекти обласного конкурсу «Разом в майбутнє».

У Зміївській другій школі урочисто відкрито майданчик зі штучним покриттям. В урочистому відкритті взяв участь депутат Харківської обласної ради від партії «Європейська Солідарність» Віталій Кошеленко, який минулого року ініціював будівництво майданчика для учнів Зміївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 імені І.П. Волка і постійно тримав його на контролі.

Також сайт “ЄС” повідомив, що п’ять мільйонів гривень адресної матеріальної допомоги отримають мешканці Харківщини. За участю першого заступника голови Харківської обласної ради, голови фракції «Солідарність» у облраді Віктора Коваленка відбулося засідання комісії з питань надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Харківської області, які опинилися в скрутній життєвій ситуації.

У цій ситуації спостерігаємо бюджетний адмінресурс – використання бюджетних коштів та засобів на користь окремих партій чи політиків.

 

“Опозиційний Блок”

Міський голова Курахово Роман Падун виступив на підтримку глибокої децентралізації та проведення виборів до обласних рад Донецька і Луганська в рамках розробленої ОПОЗИЦІЙНИМ БЛОКОМ дорожньої карти «Сила Донбасу». Про це він заявив під час Форуму ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ «Сила Донбасу», який пройшов у Святогірську Донецької області.

У цій ситуації бачимо зловживання адмінресурсом, бо міський голова — це посада, яка фінансується з бюджетних коштів. Партія “Опозиційний Блок” залучила до своєї агітації міського голову, використавши його посаду на користь своєї політичної сили.

До агітації за “Опозиційний Блок” також залучали інших мерів міст. Про це партія писала на своєму офіційному сайті:

–        Мер Харкова Геннадій Кернес агітував за реформу децентралізації від імені партії;

–        Партія «ОПОЗИЦІНИЙ БЛОК» – єдина політсила в наступному скликанні Верховної Ради, котра лобіюватиме інтереси місцевих громад та інтереси простих українців. Про це мер Запоріжжя Володимир Буряк заявив під час Форуму «Майбутнє міст України», який пройшов 9 липня у Харкові.

–        Мер Павлограда Анатолій Вершина: Захистити інтереси місцевих громад в парламенті здатний тільки ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК. Про це міський голова Павлограда Анатолій Вершина заявив під час виступу на форумі «Майбутнє міст України», який пройшов у Харкові 9 липня.

–         Мер Ужгорода Богдан Андріїв підтримав програму поглибленої децентралізації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

–        Лідер партії ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК Євгеній Мураєв і мери українських міст – члени ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ – прийняли резолюцію про об’єднання зусиль для проведення глибокої економічної, культурної та гуманітарної децентралізації в Україні.

Резолюція про співпрацю прийнята за результатами Форуму «Майбутнє міст», який відбувся 9 липня в Харкові. У Форумі взяли участь 28 міських голів та 64 представника органів місцевого самоврядування.

–        На заводі імені Малишева, найважливішому для оборонного комплексу України підприємстві, завершилася серія зустрічей лідера ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Євгенія Мураєва з трудовими колективами Харкова.

–        Мер Покровська Руслан Требушкін: Наше завдання – зробити Донбас прикладом для всієї України. Відновлення миру, створення робочих місць, розвиток інфраструктури – необхідні умови для припинення відтоку працездатного населення. Про це сказав мер Покровська Руслан Требушкін, виступаючи на Форумі ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ «Сила Донбасу», який проходить сьогодні в Святогірську на Донеччині.

–        Головне завдання ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ – зупинити війну та відновити мир на Донбасі. Щоб українці, які покинули дім через війну, могли повернутися, а Донбас знову став неподільним, цільним регіоном України. Про це під час Форуму ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ «Сила Донбасу», який пройшов в Святогірську на Донеччині, заявив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Крім того, партія заявила, що новий Виборчий кодекс ухвалений завдяки голосуванню фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ. Про це заявив народний депутат, Голова фракції Вадим Новинський.

Популяризація з агітаційною метою роботи (досягнень) органів державної влади та органів місцевого самоврядування є одним із видів зловживання адмінресурсом.

Також партійці розповіли:  пам’ятник радянському маршалу Георгію Жукову, що був знесений активістами, відновлено, 11 липня, в Харкові. Як повідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес, бюст відновлено за благодійні кошти партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК». Мер також акцентував увагу на тому, що в разі, якщо пам’ятник знову пошкодять, він буде знову відновлений.

Зустріч з медиками швидкої допомоги в Костянтинівці (Донецька область) провів член партії  Борис Колесніков. Це є адмінресурс, бо агітація на території медичних закладів суворо заборонена.

 

 

“Опозиційна платформа за життя”

Кандидатка у народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ по 62-му виборчому округу Наталія Леонченко зустрілася з трудовим колективом Комунального підприємства «Експлуатація штучних споруд» у м. Житомир. Це є зловживання адмінресурсом, оскільки агітація на території комунальних установ та підприємств заборонена.

9 липня, народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко та Сергій Ларін відвідали місто Олександрію Кіровоградської області.На зустріч з представниками партії у Палац культури «СВІТЛОПІЛЬСЬКЕ» прийшли понад 700 осіб. Це адмінресурс, бо політична партія використала комунальний заклад для проведення політичної агітації.

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська агітувала за свою політичну силу під час відкриття тролейбусного маршруту Слов’янськ – Костянтинівка. Використання офіційних заходів, які проводяться в межах державного чи муніципального фінансування, у передвиборчих цілях є одним із видів зловживання адмінресурсом.

Також агітацію на користь своєї партії Наталія Королевська провела під час відвідування управління соціального захисту, Центру комплексної реабілітації для осіб та дітей з інвалідністю «Вогник надії» та територіального центру  соціального обслуговування громадян Мар’їнського району Донецької області.

Аналогічна агітація Наталії  Королевської мала місце під час відвідування разом з кандидатом у народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ по 59 округу Володимиром Морозом опорної школи у прифронтовій Красногорівці на Донеччині.

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко провів зустріч з працівниками Конотопського агролісгоспу. Це – державне підприємство, тому така агітація – це зловживання адмінресурсом.

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко під час робочої поїздки до Сумщини відвідав дитячий будинок-інтернат, де виховуються дівчата від 3 років і жінки до 35 років з фізичними та розумовими вадами.

Засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко відвідав державне підприємство «Укрспецвагон» в селищі Панютине Лозівського району Харківської області.

Кандидат у народні депутати України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ по 62 виборчому округу Наталія Леонченко зустрілася з фахівцями Житомирської міської поліклініки №2.

 

“Радикальна партія Олега Ляшка”

Парламент України ратифікував угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем. “Радикальна партія” на своєму сайті повідомила, що саме її лідер Олег Ляшко за добу добився ратифікації угоди про зону вільної торгівлі з Ізраїлем.

Нагадаємо, що популяризація з агітаційною метою роботи (досягнень) органів державної влади та органів місцевого самоврядування – це один із видів зловживання адмінресурсом.

Аналогічна ситуація зі зловживанням адмінресурсом зафіксована під час голосування Верховною Радою за проєкт закону №6449 про хімічну кастрацію педофілів. Радикальна партія подає це так:

 

Олег Ляшко, як і обіцяв, добився ухвалення свого закону №6449 про хімічну кастрацію педофілів. За документ проголосували 247 народних депутатів. Рішення прийняли на позачерговому засіданні парламенту, на яке змусив всіх зібратися лідер Радикальної партії.

 

“Батьківщина”

Секретар депутатської фракції ВО «Батьківщина» в Київраді Тетяна Меліхова підготувала два депутатських звернення – до мера Києва Віталія Кличка та очільника Київської поліції Андрія Крищенка. Звернення стосуються незаконної роботи МАФу в спальному районі столиці.

Такі дії партійців від “Батьківщини” – зловживання адмінресурсом. Мова про популяризацію з агітаційною метою роботи (досяг нень) органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Аналогічну ситуацію зі зловживанням владним адмінресурсом зафіксовано у Хмельницькому. Місцевий партійний осередок написав:

Проблеми жителів будинків №30 і 32 по вул. Прибузькій, що у Хмельницькому, стали головною темою зустрічі депутата Хмельницької міської ради з фракції ВО «Батьківщина» Олександра Скочеляса із виборцями свого округу.

Одеська “Батьківщина” повідомила, що перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський взяв участь у святкуванні Дня Військово-морських Збройних Сил України.

 

Всеукраїнське об’єднання “Свобода”

Депутат Чернівецької обласної ради від партії ВО “Свобода” Віталій Мельничук скерував депутатське звернення на прохання мешканців будинку №4 по вулиці Микуля Кароля. Звернення стосувалося порушення санітарно-гігієнічних норм та норм благоустрою через діяльність фітнес-центру та будівельні роботи.

Депутатське звернення Віталія Мельничука — один з інструментів його роботи та комунікації з територіальною громадою, проте у цьому випадку партія “Свобода” популяризує свій бренд використовуючи депутатську діяльність Віталія Мельничука. Такі дії кваліфікуємо як зловживання адмінресурсом.

Аналогічний випадок зловживання маємо на Прикарпатті. Депутат Івано-Франківської облради, голова фракції ВО «Свобода» Михайло Королик під час сесії закликав прикарпатців у цей непростий час тримати руку на пульсі і вчасно реагувати на виклики, які виникли перед Україною та українцями у світлі зміни влади.

 

Політична партія “Голос”

Лідер «Голосу» Святослав Вакарчук зустрівся з пораненими українськими військовослужбовцями у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова. Про це написав сайт партії “Голос”.

У цій ситуації бачимо агітацію на території бюджетного закладу, також агітацію в лікарні. Все це підпадає під критерії визначення адмінресурсу.

 

“Народний Фронт”

За нинішню каденцію роботи Верховної Ради України Комітет з питань науки і освіти розробив закон про освіту та низку інших законодавчих ініціатив, якими українська держава може пишатися, а український вчитель має авторитет і репутацію.

Про це заявив народний депутат фракції “Народний фронт”, член профільного комітету Тарас Кремінь на брифінгу в парламенті.

Це адмінресурс, бо у цій ситуації йде мова про популяризацію з агітаційною метою роботи (досягнень) органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час церемонії закриття Верховної Ради VIII скликання подякував фракції «Народний фронт» та особисто лідеру партії Арсенію Яценюку за проведення реформ в Україні. Це теж адмінресурс, бо мова йде про популяризацію роботи партії крізь призму її роботи в державних та бюджетних інституціях.

“Народний фронт” підтримав прийняття законопроектів щодо протидії сексуальних злочинів проти неповнолітніх.

Під час обговорення відповідних законопроектів керівник фракції Максим Бурбак наголосив, що сьогоднішня ситуація з такими злочинами вимагає рішучих заходів протидії.

Роман Коржик, редактор порталу Democracy.watch

Проєкт «Де?мократія» реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: