Розпочалася реєстрація на Четвертий Форум культурної дипломатії України

6 червня у Києві відбудеться Четвертий форум культурної дипломатії України. Форум культурної дипломатії України - це щорічний майданчик для спілкування всіх гілок влади та громадянського суспільства щодо інституційного розвитку української культурної дипломатії. Його організаторами є благодійна організація «Українське фулбрайтівське коло» та Міністерство закордонних справ України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

6 червня у Києві відбудеться Четвертий форум культурної дипломатії України. Форум культурної дипломатії України – це щорічний майданчик для спілкування усіх гілок влади та громадянського суспільства щодо інституційного розвитку української культурної дипломатії. Його організаторами є благодійна організація «Українське фулбрайтівське коло» та Міністерство закордонних справ України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Цьогорічний Форум має дві мети: відзначити Європейський рік культурної спадщини в Україні та презентувати трирічну стратегію нової державної інституції – Українського інституту, – яка відповідатиме за втілення проектів культурної дипломатії.

Реєстрація на форум триває до 4 червня за посиланням: https://goo.gl/forms/RCgxzc44TBIOLYxD3

Дата: 6 червня 2018 року, початок о 10:00

Місце: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 2, Дипломатична академія України.

Європейський рік культурної спадщини офіційно розпочався 7 грудня в Мілані під гаслом «Наша спадщина: де минуле зустрічається з майбутнім». Метою Європейського року культурної спадщини є заохочення громадян ЄС до взаємодії з культурною спадщиною Європи та посилення почуття їхньої приналежності до спільного європейського простору.

У роботі цьогорічного Форуму візьме участь пан Гі Клаусс – виконавчий віце-президент європейської організації Europa Nostra, що популяризує та захищає культурну спадщину Європи та об’єднує 250 неприбуткових організацій ЄС. Починаючи з 2013 року, Europa Nostra проводить акцію «7 Most Endangered», під час якої визначається сім пам’яток історичної спадщини Європи, що можуть зазнати найбільшої руйнації. Під впливом цієї міжнародній акції, уряди, бізнес, місцеві громади та громадські активісти починають вживати необхідних заходів задля збереження пам’яток.

На Форумі працюватимуть три послідовні подіумні дискусії:

«Сучасні виклики та українська дипломатія: як зробити  культуру дієвою відповіддю на них?»

 • Ганна Гопко, голова комітету Верховної Ради у закордонних справах
 • Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»
 • Оксана Забужко, письменниця
 • Пітер Дікінсон, редактор журналу Business Ukraine

«Від нових інституцій до нової якості культурної дипломатії?»

 • Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту
 • Юлія Федів, виконавчий директор Українського культурного фонду керівник Національного бюро програми ЄС  “Креативна Європа” 
 • Меттью Ардан заступник директора Французького інституту в Україні
 • Беате Кьолер, директор Інститут Гьоте в Україні
 • Анатолій Соловей, начальник управління публічної дипломатії МЗС України

«Збереження культурної спадщини як завдання держави та її громадян»

 • Наталія Заболотна, директор Фонду гуманітарного розвитку України 
 • Дмитро Піркл, меценат та дослідник індустріальної спадщини Донбасу
 • Ольга Сагайдак, співзасновниця благодійного фонду «Мистецькі надра», керівник соціокультурного форуму «ГаліціяКульт» та «ДонКульт»
 • Олена Терещенко, громадська діячка, голова правління Фундації спадщини Терещенків
 • Наталія Мусієнко, голова правління благодійної організації «Українське фулбрайтівське коло»

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: