4 причини, чому бюджетний симулятор потрібен громадам

Бюджетний симулятор для громад – це інструмент, який представляє складні цифри про наявні бюджетні ресурси у доступному для звичайних громадян вигляді. За допомогою бюджетного симулятора можна наочно продемонструвати які фінансові ресурси доступні громаді, звідки ці кошти беруться та на що вони використовуються. Цей інструмент дає можливість відслідковувати реальні потреби громади. Мешканці можуть подивитись на що йдуть їхні податки та вносити свої пропозиції.

Ось 4 причини, чому варто громадам використовувати “бюджетний симулятор”, якими поділилась представниця Царичанської ОТГ, виходячи з власного досвіду:

*Пише Ціна державиhttp://bit.ly/33LUrtT

1. Мешканці стали цікавились бюджетом, орієнтуватися в джерелах доходів та статтях витрат;

2. В ОТГ, у порівнянні з іншими громадами, стрімко розвивається “бюджет участі”, коли мешканці залучені до розподілу частини коштів платників податків;

3. Підвищилася ефективність витрат бюджетних коштів і, відповідно, краща динаміка позитивних змін в інфраструктурі ОТГ.

4. З’явився конструктивний діалог між керівництвом ОТГ і мешканцями, коли один одного чують, вважають рівноправними партнерами і працюють разом заради спільного блага.

Загалом з 16 тис. мешканців Царичанської ОТГ близько 3 тис. хоча б раз скористалися симулятором.

Якщо ви хочете мати бюджетний симулятор для свого ОТГ, міста тощо, то пишіть сюди: http://cost.ua/interactive-community-budget/.

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: