«Група 2 травня» проводить незалежне розслідування подій в Одесі

Журналісти та експерти «Групи 2 травня», які здійснюють власне незалежне розслідування, під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі 14 січня 2016 р. розповіли громаді про підсумки з’ясування обставин резонансних трагічних подій, які відбувалися в Одесі у травні 2014 року.

Журналісти та експерти «Групи 2 травня», які здійснюють власне незалежне розслідування, під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі 14 січня 2016 р. розповіли громаді про підсумки з’ясування обставин резонансних трагічних подій, які відбувалися в Одесі у травні 2014 року. Для інформування всіх, хто є зацікавленим в отриманні достовірної інформації про події, що відбувалися, «Група 2 травня» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «2 травня. Трагедія, яка не повинна повторитися» створила інтерактивну презентацію та сайт  http://2may.odessa.ua. Ці ресурси містять систематизовану інформацію про те, що відбувалося, в тому числі хронологію подій, фото- і відеоматеріали.

Євген Попов, керівник Південноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» пояснює: «Досі, в інформаційному просторі циркулює багато міфів та непідтверджених фактів про події другого травня в Одесі. В зазначеній флеш-презентації, кожен бажаючий може подивитись як саме розгортались ті події. Важливо, що інформацію подано систематизовано по хвилинах, із застосуванням мапи міста та з фотовідео посиланнями вказаних події. Демонстрації наочної, правдивої, документально підтвердженої інтерактивної інформації громадського розслідування події 2 травня в Одесі знижує напруженість та сприяє громадській злагоді на Одещині».

Представники групи зробили заяву, в якій оприлюднили інформацію про перебіг офіційного розслідування. В цілому дії правоохоронних органів вони вважають вкрай незадовільними. Це стосується не тільки розслідування кримінальних справ, а й інформаційного супроводу і об’єктивного та достовірного висвітлення ситуації.

Аналогічні висновки містяться у доповіді Міжнародної дорадчої групи Ради Європи. Ця доповідь, яку було оприлюднено 4 листопада 2015 року, містить конкретні поради щодо забезпечення ефективності розслідування та запобігання порушенням прав людини. Проте протягом двох місяців Генеральна прокуратура не здійснила жодних заходів, щоб змінити стан справ на краще, і вочевидь не має такого бажання.

За додатковою інформацією звертайтеся до координатора групи Тетяни Герасимової – +38(066) 800 31 77, 2maygroup.odessa@gmail.com 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: