28 липня – загальнонаціональна акція до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами

28 липня з 15:00 до 18:00 в Києві (на Контрактовій площі, у сквері біля пам'ятника Сагайдачному) та в усіх регіонах України відбудеться загальнонаціональна інформаційно-профілактична акція до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами

28 липня з 15:00 до 18:00 в Києві (на Контрактовій площі, у сквері біля пам’ятника Сагайдачному) та в усіх регіонах України відбудеться загальнонаціональна інформаційно-профілактична акція до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами “Вимагаємо лікування!” Акцію підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Головна мета акції – висунути вимоги до української влади стосовно:
– оприлюднення достовірної статистичної інформації щодо поширення гепатиту С та визнання епідемії вірусного гепатиту С у країні;
– затвердження Національної програми з протидії поширенню вірусних гепатитів;
– розробки та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам;
– забезпечення державних закупівель якісних і безпечних ліків;
– зниження ціни на ліки щонайменше на 50%.

Під час акції всі охочі зможуть безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатит С, а також одержати практичні рекомендації щодо профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів, підписати звернення до Прем’єр-міністра України з вимогою затвердити державну цільову соціальну програму, забезпечити відповідне бюджетне фінансування, а також ужити заходів для зменшення цін на лікарські засоби.

Також усі охочі зможуть узяти участь у флешмобі “Нічого не бачу, нічого не чую, нічого не говорю”, який матиме на меті встановлення світового рекорду Гінеса з привернення уваги громадськості до світової епідемії вірусних гепатитів. У сквері працюватиме “Жива бібліотека” людей, що живуть із гепатитом С: з ними можна буде поспілкуватися та поділитися досвідом.
 
“Гепатит С – це наступна епідемія, яка через кілька років може стати більш серйозною проблемою, ніж ВІЛ/СНІД”, – застерігає Всесвітня організація охорони здоров’я. У світі близько 350 млн. людей інфіковано гепатитом B і близько 140 млн. – гепатитом С.

Україна за темпами поширення вірусних гепатитів посідає перше місце в Європі. За розрахунковими даними, в Україні понад 1 млн. людей інфіковано вірусами гепатиту B і близько 1,2 млн. – вірусами гепатиту С. Найчастіше зараження відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому більшість людей не знають про те, що інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини, та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки. Внаслідок обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів мають лише дві фармацевтичні компанії), вартість курсу лікування дуже висока – понад $20 тис.

Детальніше про гепатити

“Громадське здоров’я”
Вікторія Тимошевська
(044) 461 97 09
tymoshevska@irf.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: