23-25 вересня у Харкові відбудеться Літературний фестиваль “П’ятий Харків”

За підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, 23-25 вересня у Харкові пройде триденний літературний фестиваль “Пʼятий Харків”, який проведуть Харківський Літературний музей та відомий український поет Сергій Жадан.

“Широкомасштабне вторгнення рф в Україну 24.02.2022 змінило не лише наше майбутнє, а і наше минуле: більшість українців готові переглянути персональну історичну і культурну пам`ять в контексті нового досвіду війни. Харків був містом транзиту між Україною та росією, і сьогодні як фронтир опинився в ситуації, коли ворожі бомбардування разом із будинками руйнують сталі уявлення про україно-російські стосунки. В ситуації добровільного заперечення старих моделей співіснування саме тут може народитись нова філософська основа архітектури майбутньої держави, прийнятна для більшості українців.” – пояснюють концепцію фестивалю організатори.

Метафора “п’ятий Харків” належить всесвітньо відомому лінгвісту, почесному харків’янину Юрію Шевельову. “П’ятий Харків” – це розмова про майбутнє міста, про мрію, про бажання та бачення.

“Нам здається, що варто говорити про майбутнє саме в ситуації кардинальних культурних та ментальних зрушень, які переживає Україна сьогодні.” – говорять організатори фестивалю.

Програму фестивалю можна переглянути тут:

Публіцистична частина фестивалю об`єднає потужних сучасних українських мислителів і діячів, які залишились в Україні і взяли не себе відповідальність за існування країни.

Мистецька частина – концерти і театральна вистава, проведені в загроженому регіоні, – стане  своєрідним маніфестом “тих, хто не боїться” (Є. Сверстюк) в місті, яке називають “залізобетон”.

Вхід на події фестивалю здійснюється за попередньою реєстрацією.


Адресу проведення буде повідомлено в листі підтвердженні реєстрації.

Організатори також планують робити запис події, який згодом буде опубліковано на ресурсах Харківського Літературного музею.

Оскільки фестиваль “Пʼятий Харків” – благодійний, під час подій відвідувачі й відвідувачки зможуть зробити донат на підтримку ЗСУ.

Партнерами фестивалю стануть Культурна інституція “Міжвухами”, Kult: Podcast, Харківський державний академічний театр ляльок імені В.А. Афанасьєва, Харківська державна академія дизайну і мистецтв, Художня студія «Аза Нізі Маза» та Благодійний фонд “Доброчинець”.

Фестиваль відбудеться за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: